Італія через 53 роки знову стала найсильнішою командою Європи

Друк PDF

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии У фіналі вона обіграла родоначальників футболу.

Перемогу і звання чемпіона Європи завоювали італійці.

Матч стартував з атак номінальних гостей - англійців, які на другій хвилині з легкістю базарного фокусника відкрили рахунок.

Лівий захисник Люк Шоу, підхопивши м'яч, через пас на Гаррі Кейна почав атаку своєї команди. Капітан збірної Англії змістив акцент атаки на правий фланг - на Кірана Тріпп'єра, від якого пішов крос у штрафну площу. У цей момент увага захисників збірної Італії була зосереджена на Кейні, чим скористався той самий Шоу, який зі спокоєм лосося після нересту з кута воротарського засадив м'яч у ворота, як цвях у картонну стіну - 0:1.

Такий ранній гол у фіналі масштабного турніру був схожий на промовисту оперну увертюру, коли завіса ще не піднята.

Після пропущеного гола підопічним Роберто Манчіні ніяк не вдавалося перехопити ініціативу і створити хоч подобу небезпечного моменту.

Єдиний італійський форвард Чіро Іммобіле загубився на полі, немов жовтий листок в осінньому лісі.

Катаболізм "Скуадри Адзурри" тривав аж до 35-ї хвилини, коли Федеріко К'єза завдяки індивідуальній майстерності зумів продертися до штрафного майданчика англійців і вистрілив по воротах - Джордан Пікфорд лише поглядом провів м'яч, який розминувся зі штангою на якихось пів метра.

З початку другого тайму Італія раптом ожила. З перших хвилин італійці стали навантажувати оборону суперника, як докер баржу.

На 50-й хвилині перспективний штрафний ледь не реалізував Лоренцо Інсіньє. Через 7 хвилин той самий Інсіньє і К'єза організували ще один небезпечний момент, ліквідувати який довелося вже Пікфорду.

На 62-й хвилині К'єза знову змусив голкіпера англійської збірної продемонструвати майстерність. І нарешті на 67-й хвилині Леонардо Бонуччі після розіграшу кутового відновив статус-кво - 1:1.

Характерно, що в епізоді з пропущеним голом гравці збірної Англії програли у своєму штрафному три єдиноборства поспіль і дозволили 34-річному захисникові "Ювентуса" довести, що він ще не стерта лисяча шкура, витягнута з нафталіну.

Італія ще якийсь час грала на куражі. Тим часом збірна Англії провела найгірший тайм за все Євро-2020.

Треба віддати належне родоначальникам футболу: в екстратаймах вони виглядали не гірше за італійців, а в другій додатковій 15-хвилинці навіть мали перевагу.

Однак переможця турніру довелося виявляти в серії пенальті, в якій Фортуна знову продемонструвала свій підступний норов.

Після того як Андреа Белотті не зміг переграти голкіпера, Англія повела в серії - 2:1.

Але два одноклубники по "Манчестеру Юнайтед" - Маркус Решфорд і Джейдон Санчо - свої удари по черзі не реалізували, і вже італійці вийшли вперед - 3:2.

Усі були впевнені, що Жоржіньо 11-метровий заб'є і завершить серію на користь збірної Італії. Однак Пікфорд за допомогою штанги зумів відстрочити цей момент, але тільки до наступного удару англійців.

Букайо Сака не зумів переграти Джанлуїджі Доннаруму, і "Скуадра Адзурра" через 53 роки знову стала чемпіоном Європи.

А англійцям вкотре не вдалося виграти "Святий Грааль". Збірна Англії не перемагає на великих турнірах з 1966 року, коли вона вперше і востаннє у своїй історії стала чемпіоном світу.