Збірна України з важкої атлетики розділила третє місце медального заліку чемпіонату Європи

Жіноча збірна стала переможницею у командному заліку.

Сьогодні збірна України повертається додому з Чемпіонату Європи з важкої атлетики серед чоловіків та жінок, що проходив з 12 по 20 лютого в м. Софія (Болгарія). Цьогоріч Україну на змаганнях світового рівня представляли 10 жінок і 9 чоловіків.

Жіноча збірна впевнено перемогла в командному заліку й здобула 12 медалей: 5 золотих, 5 срібних і 2 бронзові. Вкотре продемонструвала високу майстерність Каміла Конотоп. Вона виборола три золота у ваговій категорії до 59 кг і втретє стала абсолютною чемпіонкою Європи. Камілі вдалося взяти 105 кг в ривку, 125 кг в поштовху й зайняти перше місце за сумою двоборства (230 кг), випередивши срібну призерку на 15 кг.

Важкоатлетка Каміла Конотоп втретє виборола три медалі на чемпіонаті Європи

Успішно проявили себе на чемпіонаті Ганна Давидова і Світлана Самуляк у ваговій категорії до 64 кг. Ганна Давидова довго йшла до успіху й нарешті стала чемпіонкою континенту. Вона здобула дві срібні медалі в ривку й поштовху та виборола перемогу у двоборстві, показавши результат 220 кг. Світлана Самуляк вдруге поспіль підтвердила звання срібної призерки Євро, піднявши в сумі на 1 кг менше від партнерки по збірній (219 кг). Також Світлана принесла збірній золото в ривку та бронзу в поштовху.

Ще одне велике срібло виборола Анастасія Манєвська. Вона втретє поспіль стала віцечемпіонкою Європи з важкої атлетики у ваговій категорії до 87 кг і здобула 2 срібні медалі в поштовху й у сумі двоборства. Варто зауважити, що Анастасія під час чемпіонату світу з важкої атлетики у вересні отримала травму й за такий короткий термін змогла не лише відновитися, а й показати достойний результат. А завершальною стала бронза в ривку Валентини Кісіль у ваговій категорії +87 кг.

Серед чоловіків срібну медаль до загального заліку збірної України додав Павло Заліпський у ваговій категорії до 61 кг. Він підняв у ривку 126 кг та став срібним призером змагань, у поштовху підкорив 145 кг, а в сумі двоборств Павло зайняв 4 місце, програвши бронзовому призеру з Грузії лише 1 кг.

“У ці нелегкі часи збірна України підсилює нашу віру у власні сили, мотивує і надихає кожного українця. Успіхи українських важкоатлетів нагадують усьому світу про міць та незламний дух України, стають приводом національної гордості. Вітаю спортсменів і тренерський штаб з вдалими виступами та бажаю надалі гучних перемог! Федерація й надалі робитиме все, щоб наші важкоатлети прославляли Україну на весь світ,” — зазначив президент Федерації важкої атлетики України Олександр Герега.

У результаті за великими нагородами збірна України (жінки + чоловіки) розділила третє місце медального заліку чемпіонату Європи з Італією. Попереду — лише Болгарія та Вірменія.