Наука та технології

Як захистити холодильник від перепадів напруги: 3 варіанти

Для захисту холодильника від різкого стрибка в мережі є три різні за вартістю варіанти.

Через пошкодження інфраструктури по всій Україні діють аварійні відключення світла, а напруга в мережі часто буває нестабільною. Такі стрибки можуть пошкодити електроприлади та навіть спричинити коротке замикання. У таких умовах важливо знати, що робити з холодильником у разі відключення електрики, щоб техніка не зіпсувалася.

Як захистити холодильник від перепадів напруги

Запобігти поломці деталей у холодильнику можна кількома способами.

  1. Найпростіший і фінансово доступний - це реле напруги. Цей прилад підключається до розетки і в момент великих перепадів напруги знеструмлює техніку. Він підійде для тих споживачів, у кого перепади в мережі бувають рідкісними. Вартість реле коливається від 500 до 1500 гривень, що порівняно з ремонтом згорілого компресора зовсім недорого.
  2. Якщо перепади потужності бувають часто і мережі у вашому домі зношені, то краще вибрати стабілізатор напруги. Він не відключає техніку при перепадах, а коригує потужність струму до значення 220 В. Так при частих скачках ви не залишитеся з вимкненим холодильником. Вартість стабілізатора трохи вища, ніж реле, і стартує від 2 тисяч гривень.
  3. Найнадійніший і найкомфортніший спосіб, як захистити холодильник від стрибка напруги - це підключити джерело безперебійного живлення. У разі проблем із напругою безперебійник переводить холодильник на живлення від акумулятора. Цей пристрій розв'язує одразу дві проблеми - стрибки напруги і тривалі вимкнення світла. Він забезпечує безперервну роботу холодильника. Зрозуміло, такий варіант також найдорожчий. Ціни на безперебійники починаються від 15 тисяч гривень. При чому що старіший і слабший холодильник, то дорожче потрібне джерело. Чи варті такі витрати результату - вирішувати тільки вам.