Наука та технології

Вчені з'ясували, яким буде кінець Сонячної системи. Сонце знищить астероїди

Земля, ймовірно, буде поглинута Сонцем, перш ніж воно стане білим карликом.

Дослідники з Уорікського університету й інших університетів провели дослідження про вплив білих карликів на планетні системи, такі як наша Сонячна система. Про це повідомляє The Guardian.

Вони досліджували вплив великої гравітації білих карликів на астероїди, супутники й планети, які перебувають неподалік від них. Як результат, ці об'єкти розриваються на все менші шматочки, що врешті-решт перетворюються на пил.

Науковці дійшли висновку, що в перспективі, коли Сонце стане білим карликом, астероїди між Марсом і Юпітером, а також супутники Юпітера, можуть бути розтерті Сонцем у формі білої зірки. Дослідники з'ясували, що швидкість еволюції таких систем може бути значно швидшою, ніж вони очікували.

У процесі дослідження було використано дані про яскравість трьох різних білих карликів протягом 17 років. Науковці зосередилися на змінах в яскравості цих зірок, що вказують на їх руйнування. 

Дослідження також показало, що поведінка цих систем може бути дуже непередбачуваною і змінюватися дуже швидко протягом кількох років. Зараз вчені розуміють, що шлях Сонячної системи буде досить складним. Земля, ймовірно, буде поглинута Сонцем, перш ніж воно стане білим карликом.