Наука та технології

В ООН зробили заяву щодо втручання Росії у роботу супутникових систем Європи

Організація висловила свою стурбованість з приводу використання сигналів для «створення навмисних шкідливих перешкод».

Спеціалізований орган ООН – Міжнародний союз електрозв’язку (ITU) – засудив серію інцидентів, пов’язаних із втручанням Росії в роботу супутникових систем європейських країн, і закликав їх припинити, йдеться у повідомленні організації, пише Reuters. Зазначено, що минулого тижня ITU розглядав низку скарг від України та чотирьох країн Європейського Союзу – Франції, Нідерландів, Швеції та Люксембургу – на втручання РФ у роботу супутникових систем протягом останніх місяців.

Зокрема, інциденти заглушили сигнали GPS, поставили під загрозу управління повітряним рухом, а також перервали трансляцію дитячих телеканалів і показували жорстокі зображення війни в Україні.

Організація висловила свою стурбованість з приводу використання сигналів для «створення навмисних шкідливих перешкод».

Вказано, що перебої в роботі французької та шведської супутникових мереж «схоже, походять від наземних станцій, розташованих в районах Москви, Калінінграда і Павлівки».

ITU закликає Росію негайно припинити свої дії та розслідувати інциденти. Організація також закликала до зустрічі між постраждалими країнами та Росією, щоб вирішити ці випадки та запобігти їх повторенню.

Раніше Естонія, Латвія та Литва звинуватили Росію у періодичних перешкодах сигналу GPS.

За оцінками експертів, за останні місяці через перешкоди GPS постраждали десятки тисяч цивільних авіарейсів. Зокрема, 25 і 26 квітня два літаки авіакомпанії Finnair, що прямували з Гельсінкі до міста Тарту в Естонії, були змушені повернутися в аеропорт вильоту через такі перешкоди. Через проблеми з сигналом GPS фінська авіакомпанія Finnair з 29 квітня до 31 травня зупинила польоти до естонського міста Тарту.

У березні видання The Times повідомило, що Росія могла заглушити GPS-сигнал літакові Королівських військово-повітряних сил Великої Британії, на якому міністр оборони Ґрант Шаппс повертався з Польщі на батьківщину. За даними журналістів, сигнал GPS був відсутній приблизно 30 хвилин, коли літак Dassault 900LX Falcon пролітав над Балтійським морем біля Калінінградської області.