Популярне

Медицина та здоров'я

Коли справа доходить до овочів, капуста є незамінним джерелом поживних речовин. Вживання капусти може принести вражаючу користь: від підтримки...

Кримінал

Ці топменеджери постачали до РФ сировину для виробництва «Іскандерів». Йдеться, зокрема, про директора надровидобувної компанії «Глухівський кар’єр...

Медицина та здоров'я

Розповідаємо, чим корисне сало, яка кількість вважається безпечною, а кому краще взагалі відмовитися від нього. Важко знайти дорослу людину, яка не...

Наука та технології

Microsoft передумала випускати Windows 12 в 2024 році: що буде замість неї

Прем'єра великого оновлення Windows з опорою на штучний інтелект відбудеться на початку осені.

Активно циркулюючі останнім часом чутки про близький вихід Windows 12 все ж виявилися невірними – Microsoft підтвердила, що не планує випускати нову операційну систему в цьому році.

Натомість компанія готує до виходу наступну версію Windows 11 під номером "24H2". Навіть відома кодова назва збірки –  Hudson Valley. Тестові версії вже незабаром стануть доступні учасникам програми Windows Insider.

Повідомляється, що Windows 11 24H2 стане найбільшим оновленням в історії цієї ОС, що включає елементи штучного інтелекту. Головне нововведення – оболонка Windows Shell на базі ШІ, а також модернізований чат-бот Copilot. Користувачі зможуть шукати інформацію на комп'ютері природною мовою –  наприклад, можна попросити Windows знайти "документ, який Боб надіслав мені в WhatsApp кілька днів тому". 

Крім того, з'являться "Історії" – Copilot навчиться запам'ятовувати всі відкриті користувачем додатки і документи, формуючи тимчасову шкалу. Користувач зможе "перемотувати час": наприклад, підіймати конкретні відомості, які він вивчав кілька годин тому.

Які ще функції з'являться в Windows 11:

  • технологія апскейлинга Super Resolution, яка масштабує зображення у відео та іграх з мінімальними втратами.
  • покращений режим економії заряду акумулятора – з ним автономність ноутбука підніметься до 50%;
  • перероблений інтерфейс: концепція передбачає "плаваючу" панель завдань і системний трей у верхній частині екрана.
  • будь-які шпалери робочого столу можна перетворити в тривимірні з ефектом паралакса.

Офіційний реліз Windows 11 24H2 для всіх користувачів заплановано на осінь 2024 року. Таким чином, Windows 12 вийде в кращому випадку в другій половині 2025 року.

Очевидно, Microsoft не поспішає випускати нову ОС, оскільки багато користувачів банально не бажають оновлюватися до Windows 11. Через більш ніж два роки з релізу ця ОС встановлена всього на 25% комп'ютерах. І це незважаючи на те, що Microsoft давно оголосила про припинення випуску контентних оновлень для "десятки".

Раніше стало відомо, що майже на всіх клавіатурах, в тому числі ноутбучних, вперше за 30 років з'явиться нова клавіша. Вона замінить "Windows" і буде відкривати вбудованого в Windows ШІ-помічника.