Популярне

Медицина та здоров'я

У радянському суспільстві існувало безліч дієтичних методик. За радянських часів жінки прагнули до стрункої фігури так само наполегливо, як і...

Спорт

Мадридський "Реал" розгромив "Жирону" і відірвався від каталонців на 5 очок в турнірній таблиці. У суботу, 10 лютого, мадридський "Реал" розгромив...

Медицина та здоров'я

За що відповідає гормон кортизол, чим небезпечне його підвищення або зниження і що робити, якщо він вийшов з-під контролю. Кортизол - це гормон,...

Люди та події

Вдосконалення механізму мобілізації має грунтуватися на економічних факторах, – експерт

Вдосконалення правил мобілізації в першу чергу повинно ґрунтуватися на економічному факторі. Таку думку висловив генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак.

"Зараз склалась ситуація, коли територіальні центри комплектування в першу чергу рекрутують людей з підприємств. Але це призводить до втрати кадрів, яких неможливо замінити. Як результат – зменшення обсягів виробництва, а отже і податкових надходжень. Відтак знижуються можливості держави й надалі в потрібних обсягах забезпечувати Сили оборони країни", – пояснив він.

Він зауважив, що доречним було б зменшення навантаження на офіційний сектор: наголос можна створити на те, щоб залучити до наближення перемоги України чоловіків, які не працюють або менше працюють в офіційному секторі.

"Окрім того, вважаємо за необхідне зберегти чинну постанову Кабінету міністрів №76 щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час", – додав гендиректор ФРТУ.

На його думку, мобілізація без урахування економічної складової у досить короткий час призведе до стрімкого скорочення "білої" економіки та розвитку тіньового сектору, що означатиме різке скорочення надходжень у бюджет і відтак зменшення можливостей для фінансування Сил оборони.

"Ми розуміємо потребу в удосконалені правил мобілізації, та сподіваємось, що наші занепокоєння будуть враховані. А керівництво країни та законодавці знайдуть необхідні механізми реалізації при ухваленні остаточної редакції закону", – резюмував він.

Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що у Кабміні розглядають схему бронювання тільки для працівників з зарплатнею від 35 тис грн. Ця схема викликала хвилю критики від експертів та військових як така, що може спровокувати розкол у суспільстві. Крім того, це може призвести до колапсу у найбільших сферах української економіки – аграрній та промисловій, де традиційно зайнято багато працівників, але зарплати менші, ніж вказана Кабміном "стеля".