Люди та події

У Міноборони пояснили, як зміниться бронювання від мобілізації для держслужбовців

З набуттям нового закону про мобілізації державні службовці категорії «Б» та «В» тепер бронюватимуться на 50% від їхньої кількості.

Про це повідомив речник МО Дмитро Лазуткін, передає АрміяІнформ. «Держслужбовці, без яких державна, судова влада не зможуть функціонувати, будуть заброньовані. Якщо говорити про зміни, то з набуттям чинності закону держслужбовці категорії «Б» та «В» тепер бронюватимуться на 50%», — сказав Лазуткін.

За його словами, держслужбовців категорії «А» — це вищий корпус держслужби, ці зміни не торкнуться. «Доволі велика кількість людей тепер підлягає мобілізації на загальних підставах», — додав Лазуткін.

Він зазначив, що держслужбовці, які мають право на бронювання, все одно мають уточнити свої дані в ТЦК, або зробити це за допомогою електронного кабінету чи прийти в ЦНАП.

Крім того, базова військова підготовка або служба в лавах Сил оборони стане обов’язковою вимогою для держслужбовців.

«Це вочевидь логічна норма, яка вводиться з 1 вересня 2025 року. Не зараз, не з 18 травня. Це буде свідченням, що в державних службах мають працевлаштовуватися люди, які хочуть захищати Батьківщину або мають такий досвід», — сказав речник МОУ.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів продовжив на місяць строки дії чинних відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним згідно з постановою уряду №76. Наразі у Верховній Раді розглядаються дві моделі можливого економічного бронювання працівників від мобілізації та військової служби.