Люди та події

У Мінфіні Ірландії кажуть, що скорочення соцвиплат вдарить по кожному третьому біженцю з України

Рішення Ірландії скоротити соціальні виплати українським біженцям, які перебувають у державних закладах, торкнеться майже третини з 86 000 осіб.

Про це заявив у середу міністр фінансів Ірландії Майкл МакГрат, повідомляє Reuters. У вівторок уряд вирішив зменшити виплати до 38,80 євро ($41,96) з 220 євро після аналогічного скорочення виплат для новоприбулих у березні, що, за словами міністрів, призвело до зменшення кількості українців, які шукають притулку в Ірландії.

Трохи менше 47 000 українських біженців проживають у фінансованих державою місцях проживання, де їм надається харчування та інші послуги. Сюди входить і частина з 19 000 українців, які працюють і не отримують соціальних виплат.

«За нашими оцінками, приблизно 86 000 з тих 107 000, які приїхали сюди з України, залишаються в Ірландії, і це скорочення вплине приблизно на 27 000», - сказав МакГрат в інтерв'ю національному мовнику RTE.

Ірландія має один з найвищих показників кількості українських біженців по відношенню до власного населення, яке становить 5,3 мільйона осіб, і скорочення соціальних виплат було піддано критиці з боку організацій, які підтримують біженців.

Житло для біженців і зростаюча кількість шукачів притулку останнім часом стали політичною проблемою в Ірландії, яка роками намагається вирішити проблему гострої нестачі житла.

Як повідомляось, раніше прем'єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс говорив про необхідність дивитися на внесок, який люди, які мають статус біженця, повинні робити для проживання. За його словами, треба подбати про те, щоб кожен, хто працевлаштований, працював легально.