Перший день літа служить нагадуванням про необхідність захисту прав і свобод такого вразливого прошарку населення, як діти. Громадськість привертає увагу людей до проблем і потреб дитячого населення, яке часто зазнає утисків.
Про історію та традиції святкування, пишуть Українські Новини.
Історія
День захисту дітей вважається одним із найстаріших міжнародних свят. Вперше про нього заговорили ще в 1925 році на конференції в Женеві з питання добробуту і захисту дітей.
В цей же день Генеральний консул Китаю влаштував фестиваль для дітей-сиріт. Обидві події відбулися 1 червня, саме тому перший день літа в багатьох країнах пов'язаний з Днем захисту дітей.
По завершенню Другої світової війни становище в світі було важким для кожного. У 1949 році в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому пролунала клятва про боротьбу за мир як єдиного способу забезпечення щасливого майбутнього для дітей. Саме тоді було вирішено створити свято, і вже в наступному році його вперше відзначили.
Поширенню події сприяла ООН, оголосивши захист дітей одним із пріоритетів у своїй діяльності.
Вже більше 60 років низку країн підтримує свято і активно працює над вирішенням дитячих проблем.
Святкування
З 1998 року свято прийшов і в Україну, і вже 20 років дарує яскраві емоції дітям та їх сім'ям.
1 червня проводиться безліч дитячих розважальних заходів. Різні конкурси, на зразок малюнків крейдою на асфальті, які веселять міста бадьорими квітами, дитячі майстер-класи, виставки, спектаклі, концерти, фестивалі. Подібні заходи стають джерелом щасливих спогадів як для дитини, так і для батьків.
Основною частиною Дня захисту дітей є проведення благодійних акцій - збираються гроші на лікування дітей та забезпечення дитячих будинків. Проходять освітні програми, які повідомляють дітям про їх права і куди потрібно звертатися, якщо вони піддаються тиску.
Сьогодні Міжнародний дитячий день відзначається в понад тридцяти країнах світу. Він є нагадуванням про потреби дітей, які в змозі забезпечити тільки дорослі.