Люди та події

Прикордонники не перевіряють військово-облікові документи водіїв міжнародних перевезень

Прикордонники не перевіряють військово-обліковий документ у водіїв, що працюють на міжнародних перевезеннях товарів чи пасажирів.

Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби – прессекретар відомства Андрій Демченко в ефірі марафону «Єдині новини». «Ми не перевіряємо на даний момент військово-обліковий документ в осіб з інвалідністю, осіб, які супроводжують людей з інвалідністю. Ми не вимагаємо і не перевіряємо військово-обліковий документ в осіб, які перевозять гуманітарні вантажі, а також у водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення товарів та пасажирів», - сказав Демченко.

Він наголосив, що водії, які внесені у систему «Шлях» і мають відповідні дозволи державних органів, можуть перетинати кордон за тими ж правилами, які діяли й до 18 травня.

Речник ДПСУ додав, що прикордонники не перевіряють військово-облікові документи у працівників залізниці, авіаційної та морської галузі.

Як повідомлялося, 18 травня набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Відтепер інспектори Державної прикордонної служби в пунктах пропуску в окремих категорій громадян перевірятимуть наявність військово-облікового документа.

Далекобійники у перший день дії змін до закону про мобілізацію частково заблокували рух на трасі Київ-Одеса у межах Кіровоградської та Одеської областей, протестуючи через зміни до закону про мобілізацію.