Медицина та здоров'я

Взлам лікарень у Великій Британії – на відновлення підуть місяці

За атакою стояло злочинне угруповання Qilin.

Відновлення після кібератаки, яка спричинила серйозні перебої в роботі лікарень і сімейних лікарів у Лондоні, займе "багато місяців". Про це повідомляє The Guardian. За інформацією видання, невідомо, скільки часу знадобиться службам для повернення до нормальної роботи, але це займе багато місяців. Основним фактором у цьому процесі буде ясність щодо того, як саме хакери отримали доступ до системи, скільки записів було пошкоджено і чи можна їх відновити.

Сім фондів Національної служби охорони здоров'я (NHS) та десятки лікарських амбулаторій на південному сході Лондона, які обслуговують два мільйони пацієнтів, намагаються забезпечити належне надання послуг пацієнтам. Все це сталося після того, як російські хакери зламали ІТ-системи фірми Synnovis, яка займається аналізом крові, та зробили їх непридатними для використання. За атакою стояло злочинне угруповання Qilin, яке застосовує режим вимагання викупу, щоб повернути жертвам доступ до їх систем.

У зв'язку з цим, лікарні, зокрема Guy's and St Thomas's (GSTT) та Королівський коледж, були змушені скасувати численні заплановані операції, включаючи лікування раку та кесареві розтини. Через нестачу аналізів крові ці заклади не могли здійснювати певні процедури.