Медицина та здоров'я

У ВООЗ назвали країну з найвищим рівнем вживання алкоголю дітьми в Європі

Всесвітня організація охорони здоров’я провела дослідження щодо вживання алкоголю підлітками у 44 країнах Європи.

Перше місце посіла Велика Британія. Згідно з результатами опитування, 57% 15-річних респондентів пробували алкоголь принаймні один раз, а 37% опитаних зазначили, що вони вживали алкоголь протягом останніх 30 днів. У трійці країн, у яких діти віком до 11 років вживають алкоголь, опинилися Велика Британія, Молдова та Болгарія.

Джерело: звіт ВООЗ

Серед дітей віком до 13-ти років вживання алкоголю поширене у Великій Британії, Угорщині та Румунії, а до 15-ти – у Німеччині, Угорщині та Греції.

“Вживання шкідливих речовин серед дітей розповсюджене у багатьох країнах Європейського регіону і за його межами є серйозною загрозою громадському здоров’ю. Враховуючи, що мозок продовжує розвиватися навіть до 25 років, підлітків потрібно захистити від впливу токсичних і небезпечних продуктів. На жаль, сьогодні діти постійно піддаються цілеспрямованому онлайн-маркетингу шкідливих продуктів, а популярна культура, як-от відеоігри, нормалізує їх”, – зазначив регіональний директор ВООЗ у Європі доктор Ганс Клюге.

До 2022 року кількість 13-річних хлопців, які пробували алкоголь, зросла до 35%, тоді як у 2018-му їх було лише 23%.

Тим часом кількість дівчат-підлітків, які пробували алкоголь, за чотири роки подвоїлася – з 17% до 34%.

При цьому найгірша ситуація з вживанням алкоголю серед підлітків у Великій Британії – там понад третина хлопчиків (35%) і дівчат (34%) у віці до 11 років пробували алкоголь.

Більша частина британських дівчат (55%) і хлопців (56%), які походять зі сімей з високим доходом, сказали, що протягом свого життя вживали алкоголь. У дітей зі сімей з низькими доходами показники були нижчими – 50% дівчат і 39% хлопців.