Медицина та здоров'я

У пенісах у чоловіків з імпотенцією виявили мікропластик, - дослідження

Що ці крихітні шматочки пластику роблять із нашим тілом, залишається відкритим питанням.

Невелике дослідження еректильної дисфункції у чоловіків виявило, що в більшості пенісів ховається мікропластик. Літній чоловік, який веде традиційний спосіб життя, виявився єдиним, у кого в пенісі його не виявили, пише Business Insider. "Вчені не до кінця розуміють, як мікропластик впливає на репродуктивне здоров'я, але вони занепокоєні", - йдеться в публікації.

Коли вчені вперше почали міркувати про вражаючий зв'язок між збільшенням кількості мікропластику та кількістю серцевих нападів, фахівець з репродуктивної урології, доктор Ранджіт Рамасамі вирішив вивчити й інший орган, що перекачує кров: "Оскільки пеніс є судинним органом, схожим на серце, ми запитали: "Гей, а чи може мікропластик також бути присутнім у пенісі?".

Доктор задався питанням, як мікропластик, який ми випадково вдихаємо з предметів повсякденного вжитку, включно з їжею, пляшками з водою і домашнім пилом, може вплинути на фертильність у чоловіків. Й у підсумку він виявив, що мікропластик присутній у деяких пенісах у чоловіків, які страждають на еректильну дисфункцію (ЕД). Результати дослідження були опубліковані в Міжнародному журналі досліджень імпотенції.

"Дослідження являло собою невелику пілотну вибірку з шести чоловіків, всі з ЕД, кожен з яких переніс операцію з установки імплантату статевого члена. Хоча дослідження попереднє, воно є частиною зростаючого обсягу інших досліджень з цього приводу, - йдеться в публікації. - Мікропластик проник майже в усі куточки тіла, які досі вивчали вчені, включно з легенями, печінкою, кровоносними судинами, пенісами та мозком, а також рідинами (сперма, кров і плацента). Буквально минулого місяця дослідники з Університету Нью-Мексико виявили мікропластик у яєчках, що підтверджує ідею про те, що мікропластик може проникати через захисний бар'єр організму. Що ці крихітні шматочки пластику роблять із нашим тілом, залишається відкритим питанням".

Зазначається, що інші дослідження вже припустили зв'язок між використанням пластику і нижчою якістю сперми. Автор нового дослідження Рамасамі хотів дізнатися, чи може мікропластик фізично вплинути на функцію м'язів статевого члена. І після завершення цього дослідження він зізнався, що став набагато обережнішим пити воду з пластикових пляшок і тепер намагається завжди класти їжу на справжню тарілку, перш ніж розігріти її. Він знає, що досі незрозуміло, який внесок мікропластик може внести в безпліддя і низьку якість сперми, але у нього є підозра, що, ймовірно, цей внесок є.