Медицина та здоров'я

Тривалість сну протягом дня може сигналити про початок деменції

Деменція є загальним поняттям для позначення симптомів, що викликаються прогресуючим погіршенням роботи мозку, в якому гинуть нейрони.

Серед її різноманітних типів одним з широко поширених є деменція з тільцями Леві. Дане захворювання з часом все інтенсивніше знижує якість мислення, міркування і здатності самостійно справлятися з рутинними функціями через аномальних мікроскопічних відкладень, що ушкоджують клітини мозку.

Що може сигналити про початок деменції? За даними Національного інституту неврологічних розладів та інсульту (NDS), симптоми деменції з телятами Леві можуть варіюватися від людини до людини як за характером, так і за ступенем тяжкості.

Сигналити про початок захворювання може тривалість сну протягом дня: одним з характерних ознак є надмірна денна сонливість. Характеризуючи її, фахівці позначили порушення як “сон протягом двох або більше годин протягом дня”.

Іншими порушеннями сну можуть бути наступні відхилення.

  • Розлад поведінки в фазі швидкого сну: це можуть бути яскраві сновидіння, розмови уві сні, різкі рухи або падіння з ліжка.
  • Безсоння: труднощі із засипанням або занадто раннє пробудження.
  • Синдром неспокійних ніг: людина під час відпочинку відчуває непереборне спонукання ворушити ногами.