Медицина та здоров'я

Темний шоколад виявився ефективним засобом від п’яти недуг

Вчені часто стверджують, що солодощі негативно впливають на здоров’я. Однак деякі з них можуть виявитися корисними, якщо вживати їх в помірній кількості.

Наприклад, один з найпопулярніших солодощів містить необхідні організму жири і антиоксиданти, що сприяє поліпшенню здоров’я і самопочуття. Йдеться про темний шоколад! Такий шоколад містить менше калорій, ніж інші види цього десерту, тому він може допомогти в зниженні ваги завдяки корисній речовині флаванолу.

Тому заміна інших солодощів на темний шоколад допоможе позбутися від пари зайвих кілограмів.

Крім того, темний шоколад сприяє зменшенню рівня стресу. Згідно з дослідженням, вживання 40 грамів цієї солодощі щодня протягом приблизно двох тижнів може допомогти розслабитися за рахунок зниження рівня гормону кортизолу.

Також темний шоколад зменшує ризик ішемічної хвороби серця, інсульту і діабету. Для отримання позитивних результатів слід з’їдати приблизно одну порцію шоколаду в тиждень, але не більше. Користь для серця пов’язана з великою кількістю флаванолів в шоколаді, а також з антиоксидантним і протизапальним ефектами продукту.

Крім цього, темний шоколад допомагає поліпшити травлення. Це можливо завдяки поліфенолам в складі солодощі. Вони стимулюють ріст протизапальних бактерій у кишечнику і можуть діяти як пребіотики.

Ще одна перевага темного шоколаду – його ефективність в боротьбі із запаленнями, які можуть бути пов’язані з серцевими захворюваннями, раком і діабетом. Також хронічне запалення впливає на гормони, що регулюють обмін речовин.

Помірне вживання темного шоколаду може допомогти запобігти пошкодженню клітин, що утворилося через запалення, і відновити їх.