Медицина та здоров'я

Стан нігтів може говорити про серйозні захворювання

Британський ортопед Діна Гохіл розповіла, про які захворювання свідчать погані нігті. Як з’ясувалося, колір і текстура рогових пластин мають важливе значення.

Увігнута форма нігтів, відома також як койлоніхія – це певний вид дистрофії. Рогові пластини при даному недугу, як правило, мають здоровий вигляд і гладку поверхню. При цьому дана форма може вказувати на наявність грибкової інфекції, передає Express. Також койлоніхія нерідко свідчить про ендокринних порушеннях, анемії, цукровому діабеті, червоному плоскому лишаї, псоріазі, системний червоний вовчак та інших захворюваннях.

Пожовклі нігті можуть вказувати на неправильне харчування і надмірне використання лаку. Тонкі і ламкі пластини з жовто-коричневим відтінком можуть свідчити про грибкової інфекції нігтів. Жовті плями також з’являються внаслідок куріння.

Слабкі нігті нерідко вказують на проблеми зі щитовидною залозою. Дисфункція даного органу може спровокувати зміну форми і кольору пластини. Ламкі нігті нерідко вказують або на надактивну, або на недостатню активність щитовидної залози. Також при захворюванні даного органу кінчики пальців стають опухлими, а нігті – викривленими.

Шаруватими рогові пластини на руках можуть ставати і на тлі зміни гормонального фону. Крім цього, даний стан може вказувати на захворювання шлунково-кишкового тракту, харчову непереносимість, грибок і псоріаз.