Медицина та здоров'я

Кава знижує ризик смертності: що показало нове дослідження

Повідомляється, що ті, хто пив найбільше кави, продемонстрували зниження ризику смертності від усіх причин на 33%.

У тих, хто малорухомий і п'є каву, ризик смертності знижується на 24% порівняно з тими, хто сидить понад шість годин і не п'є кави. Про це пише The Washington Post. Повідомляється, що висновки вчених були нещодавно опубліковані в журналі BMC Public Health. За запитом WP були розраховані результати, що не увійшли до оригінальної статті. Їх надав дослідник Медичного коледжу Школи громадської охорони здоров'я Університету Сучжоу Хуймінем Чжоу.

У статті вчені повідомили, що в тих, хто не п'є кави і сидить шість годин і більше на день, ймовірність померти від усіх причин на 58% вища, ніж у тих, хто сидить менше шести годин на день. І це вказує як на ризик малорухливої поведінки, так і на користь від вживання кави. В аналізі для WP Чжоу написав, що це порівняння було обрано тому, що воно включало дві "найризикованіші" поведінки та дві найменш "ризиковані".

Повідомляється, що в дослідженні використовували дані 10 639 осіб, зібрані з 2007 до 2018 року в рамках Національного дослідження здоров'я і харчування, проведеного Національним центром статистики охорони здоров'я.

Вчені виявили, що сидіння понад вісім годин на день було пов'язане з підвищенням ризику смертності від усіх причин на 46% і підвищенням ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 79%, порівняно з тими, хто сидить менше чотирьох годин на день.

"Крім того, ті, хто пив найбільше кави (понад дві чашки на день), продемонстрували зниження ризику смертності від усіх причин на 33% і ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 54% порівняно з тими, хто не п'є кави", - йдеться в публікації.

У своєму висновку вчені зазначили, що "з огляду на те, що кава являє собою складну сполуку, необхідні подальші дослідження для її вивчення".