Медицина та здоров'я

Діти, які споживають цукор з молока та фруктів, менш схильні до ожиріння, - дослідження

За словами дослідників, це означає, що вага дітей залежить не лише від кількості цукру, а і його джерела.

Діти, які споживають цукор з молока або фруктів, а не з тістечок або цукерок, менш схильні до надмірної ваги або ожиріння. Про це стверджують науковці з Університету Гронінгена та Університетського медичного центру Гронінгена в Нідерландах, пише The Independent. Зазначається, що команда вчених проаналізувала дані дослідження GEKCO Drenthe, що проводиться серед дітей, які народилися в Дренте в період з 2006 по 2007 рік.

Відповіді на опитування про харчування, яку заповнили батьки 891 дитини, коли їм було 3 роки, були використані для розрахунку щоденного споживання цукру.

"Зріст і вагу дітей вимірювали медсестри і використовували для розрахунку індексу маси тіла (ІМТ) z, який використовується для вимірювання того, на скільки стандартних відхилень ІМТ дитини вищий або нижчий за середній для її віку та статі. Середнє загальне добове споживання цукру в групі становило 112 г. Близько 102 дітей, які мали нормальну вагу у віці трьох років, мали надлишкову вагу або ожиріння у віці 10 або 11 років", - зазначають у матеріалі.

За словами дослідників, загальне споживання цукру у трирічному віці не було пов’язане зі збільшенням ваги, проте більше споживання цукру разом з перекусами, серед яких тістечка або цукерки, призводило до вищого показника індексу маси тіла, коли дитина дорослішала.

Водночас діти, які споживали цукор з молока та фруктів у віці трьох років мали на 67% нижчий ризик розвитку ожиріння або надмірної ваги у віці 10 або 11 років порівняно з тими, хто споживав їх менше.

"Високе споживання солодких продуктів вважається фактором ризику надмірної ваги та ожиріння у дітей, тому дітям рекомендується споживати менше продуктів з високим вмістом цукру, таких як кондитерські вироби, тістечка та підсолоджені напої, і їсти більше фруктів та несолодких молочних продуктів, таких як молоко та йогурт. Але хоча фрукти та несолодкі молочні продукти вважаються корисними, вони містять велику кількість власного цукру, який міститься в їжі природним чином, а не додається до неї", - пояснила дослідник Цзюньян Цзоу з кафедри епідеміології Університету Гронінгена.

За її словами, команда науковців хотіла з’ясувати, чи впливає джерело цукру, а також його кількість на ймовірність розвитку надмірної ваги або ожиріння.

"Хоча це питання вже вивчалося раніше, результати суперечливі, а якісних досліджень на цю тему бракує", - зауважила вона.

Цзоу вважає, що результати дослідження, які були представлені на Європейському конгресі з ожиріння (ECO) у Венеції, свідчать про те, що дітей "слід заохочувати вживати фрукти і молоко замість підсолоджених молочних і йогуртових напоїв, солодощів, тістечок та інших продуктів, багатих на доданий цукор".