Актуальне

У Світі

Від прямої відповіді на запитання щодо далекобійних ракет для України канцлер ФРН ухилився, однак наголосив на тому, що питання у "правильності"....

Думки

Україну не планують запрошувати до НАТО в цьому році. Про це заявив представник Держдепу США Деніел Сайзек, передає Суспільне . Чиновник зазначив,...

Думки

Альянс не може розраховувати на те, що Америка на чолі з Трампом приєднається до нього у відсічі Путіну, або на те, що Америка на чолі з Байденом...

Політикум

Зеленський змінив керівництво Генштабу ЗСУ

Також визначені нові заступники Олександра Сирського та начальника Генштабу.

Генерал-лейтенанта Сергія Шапталу звільнено з посади начальника Генштабу ЗСУ. Замість нього цю посаду зайняв Анатолій Баргилевич. Про це повідомив Зеленський у вечірньому відеозверненні.

"Сьогодні проводив наради з командуванням наших Сил оборони й безпеки України та міністром оборони Рустемом Умєровим. За результатами нарад: перше – провів заміну керівника Генерального штабу Збройних Сил України. Я дякую генерал-лейтенанту Сергію Шапталі за службу протягом цих двох років війни", - сказав Зеленський.

Він зазначив, що новим начальником Генштабу за пропозицією Головкома Олександра Сирського призначив генерал-майора Анатолія Баргилевича. Він був командувачем Сил територіальної оборони. 

"Досвідчена людина – розуміє завдання цієї війни та українські цілі. Сьогодні ж Головком Сирський визначив кандидатури заступників, і я підпишу відповідні укази. Також визначені заступники начальника Генерального штабу. Всі хлопці – бойові, фахові, кожен – із чітким знанням фронту та реальних потреб українських воїнів", - додав Зеленський.

Зміна керівництва ЗСУ - деталі

8 лютого президент Володимир Зеленський здійснив найсерйознішу перестановку у військовому керівництві країни з початку повномасштабної війни. Він зняв Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив замість нього Олександра Сирського, який до того очолював Сухопутні сили ЗСУ.

Міністр оборони Рустем Умєров представив у Генеральному штабі нового головнокомандувача – генерал-полковника Олександра Сирського. Під час представлення був присутній також генерал Валерій Залужний, якого вчора звільнили з цієї посади. Умєров подякував йому за службу.