Політикум

У прем'єра Словаччини Фіцо стріляли: його госпіталізували

Роберт Фіцо отримав вогнепальне поранення та був доставлений до лікарні. Підозрюваного затримали на місці.

На прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо вчинили замах після виїзного засідання уряду в місті Гандлова, за 190 кілометрів від Братислави. Як повідомляє teraz.sk, Фіцо поранений унаслідок стрілянини. У нього вистрілили три або чотири рази після виїзного засідання уряду, що відбулося у словацькому місті Гандлова, повідомляє словацьке видання Denník N.

Підозрюваного в замаху на Фіцо зтримали

Після засідання Фіцо підійшов до людей, що зібралися біля місцевого будинку культури, щоб поспілкуватися з ними. Тоді й пролунали постріли.

Фіцо отримав вогнепальне поранення. За даними міжнародного агентства Associated Press, прем'єра поранили в живіт. Гелікоптер доставив його до лікарні.

Підозрюваного в нападі затримали на місці. Його мотиви поки не відомі.

У ЄС засудили напад на прем'єра Словаччини

Віцеспікер Національної ради Словаччини Любош Блага призупинив засідання парламенту на невизначений термін через напад.

Замах на Фіцо засудила президентка Словачиини Зузана Чапутова та голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen). "Таким актам насильства немає місця в нашому суспільстві, вони підривають демократію, наше найцінніше спільне благо", - написала остання в соціальній мережі X.

Зеленський відреагував на замах на Фіцо

Президент України Володимир Зеленський засудив замах на словацького прем'єра Роберта Фіцо. Він назвав "жахливим" напад на нього після виїзного засідання словацького уряду.

"Ми рішуче засуджуємо цей акт насильства проти глави уряду нашої сусідньої держави-партнера. Слід докласти всіх зусиль, щоб насильство не стало нормою в будь-якій країні, формі чи сфері. Ми щиро сподіваємося, що Роберт Фіцо швидко одужає, і висловлюємо нашу солідарність із народом Словаччини", - написав Зеленський в соцмережі X.