Політикум

Президент Румунії 20 червня має відкликати свою кандидатуру на посаду голови НАТО

Клаус Йоганніс сказав, що спочатку обговорить своє рішення з Вищою радою національної оборони Румунії (CSAT), а потім зробить публічну заяву.

Президент Румунії Клаус Йоганніс, як очікують, 20 червня оголосить про вихід із перегонів за посаду наступного голови НАТО, усунувши останню перешкоду для кандидатури прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте. Виступаючи в Бухаресті 19 червня після зустрічі з президентом Італії Серджо Маттареллою, Йоганніс сказав, що спочатку обговорить своє рішення з Вищою радою національної оборони Румунії (CSAT), а потім зробить публічну заяву.

Днем раніше Угорщина і Словаччина підтримали кандидатуру Рютте на посаду генсекретаря НАТО, залишивши Румунію єдиною країною серед 32 членів військового альянсу, яка не підтримала 57-річного нідерландського лідера.

Угорщина та Словаччина підтримали кандидатуру Марка Рютте на посаду наступного генсека НАТО

Північноатлантичний альянс шукає консенсусу серед своїх 32 членів щодо того, щоб наступник на новий чотирирічний термін змінив норвежця Єнса Столтенберґа на посаді генерального секретаря, коли він піде у відставку в жовтні 2024 року.