Політикум

Партія Сунака офіційно програла на виборах у Британії

Ріші Сунак вже визнав свою поразку.

Консервативна партія британського прем'єра Ріші Сунака програла на парламентських виборах у Британії, він визнав свою поразку. Як пише Sky News, станом на 6 ранку офіційний підрахунок результатів за округами підтверджує, що лейбористи отримують 390 місць – це перевищує мінімальну більшість у 326 мандатів. Після оголошення результатів за своїм округом, де він переміг, Ріші Сунак виступив з короткою заявою, оголосивши, що лейбористська партія виграла загальні вибори і він зателефонував лідеру партії Кейру Стармеру, щоб привітати його з перемогою.

"Тепер я поїду до Лондона, де розповім більше про сьогоднішній результат, перш ніж залишити посаду прем’єр-міністра, якій я віддав усе, що міг", - зазначив Сунак.

"Сьогодні влада перейде з рук в руки мирним і впорядкованим шляхом з доброї волі з усіх сторін", - продовжив він. – "Сьогодні ввечері британський народ виніс вердикт... і я беру на себе відповідальність за втрату".

Лідер лейбористів Кейр Стармер вже сьогодні після аудієнції в короля стане наступним прем'єр -міністром країни. Коментуючи свою перемогу на виборах, він заявив, що країна проголосувала за зміни і настав час для його партії їх втілити.

"Сьогодні ввечері люди тут і по всій країні висловилися, і вони готові до змін", - сказав Стармер.

"Я не обіцяю, що буде легко, - каже сер Кейр. "Але навіть коли буде важко - а буде важко - пам'ятайте сьогодні і завжди, заради чого все це робиться".

Нагадаємо, увага світу прикута до передвиборчого процесу у Сполучених Штатах Америки. Голосування за нового президента США має відбутися в листопаді 2024 року. Головними кандидатами на цей пост зараз є чинний американський лідер – демократ Джо Байден та його попередник – республіканець Дональд Трамп.

Водночас після нещодавніх дебатів, які для Байдена стали провальними, рейтинг Дональда Трампа різко зріс.

Оточення Байдена та донори Демократичної партії тепер розглядають можливість його заміни. Як імовірну кандидатур пропонують віцепрезидентку Камалу Харріс.

Дивіться також: Джо Байден запевняє своїх прихильників, що все ще може виграти вибори. Відео