Політикум

«Ніхто не стоїть вище за закон». Байден розкритикував рішення Верховного суду про імунітет Трампа

Джо Байден наголосив, що рішення Верховного суду створило «небезпечний прецедент».

Президент США Джо Байден розкритикував рішення Верховного суду про президентський імунітет, яке було сприйняте як перемога його суперника, колишнього президента Дональда Трампа. «Ця країна була заснована на принципі, що в Америці немає королів. Кожен із нас рівний перед законом. Ніхто не стоїть вище за закон. Навіть президент Сполучених Штатів», – сказав Байден.

Він наголосив, що рішення Верховного суду створило «небезпечний прецедент».

Байден також заявив, що громадськість має «право знати» про роль Трампа у заворушеннях 6 січня 2021 року, що, ймовірно, відбудеться лише після виборів.

Верховний суд США 1 липня оголосив рішення щодо позову адвокатів колишнього президента Дональда Трампа. Вони заперечували кримінальне переслідування їхнього клієнта у справі про заворушення 6 січня 2021 року й інші справи, стверджуючи, що він повинен мати абсолютний імунітет за будь-які дії, вчинені на посаді президента.

Більшістю у шість голосів проти трьох суд ухвалив, що президент має право на імунітет у зв’язку з діями, вчиненими ним у рамках виконання його конституційних обов’язків. На дії ж, вчинені приватно, імунітет не поширюється.

При цьому конкретне трактування того, які дії президента підпадають під імунітет від переслідування, а які ні, Верховний суд залишив на розсуд нижчої інстанції.

Як зазначають коментатори, Верховний суд, хоча повністю і не задовольнив позов Трампа, найімовірніше, унеможливив винесення йому вироку у справі про події 6 січня до цьогорічних президентських виборів, оскільки судді у Вашингтоні потрібен час для того, щоб вирішити, чи поширюється на дії Трампа імунітет.

Звинувачення щодо Трампа пов’язані з його ймовірною роллю у заворушеннях, влаштованих його прихильниками у Вашингтоні 6 січня 2021 року, коли сотні демонстрантів увірвалися до будівлі Капітолію, щоб завадити Конгресу затвердити перемогу Джо Байдена на президентських виборах. Колишній президент заперечує, що якось порушував закон, і називає своє переслідування політичним. При цьому його адвокати наполягали на тому, що навіть якби в діях Трампа були ознаки кримінального злочину, судити його за діяння, вчинені на посаді президента, все одно не можна.

Дивіться також: Рішення Верховного суду про імунітет Трампа може затягнути судовий процес по справі 6 січня. Відео