Актуальне

У Світі

Джонсон дав зрозуміти, що Палата представників не погодиться із законопроєктом Сенату США про допомогу Україні. Спікер Палати представників США Майк...

Політикум

Колишній президент США Дональд Трамп посилив критику НАТО щодо рівня допомоги Україні. Він закликав членів Альянсу платити на рівні з Америкою. Про...

Думки

Екс-губернатор Південної Кароліни і кандидат на виборах президента США Ніккі Хейлі виступила за подальше надання допомоги Україні у війні проти...

Політика - Думки

Столтенберг: НАТО має готуватися до десятилітньої конфронтації з Росією

При цьому генсек наголосив, що Альянс не прагне воювати з росіянами.

НАТО має готуватися до можливої десятирічної конфронтації з Росією, оскільки її агресія може поширитися й на інші країни, якщо диктатор Володимир Путін переможе в Україні.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю Welt. За його словами, оборонну промисловість слід швидко нарощувати, а стримування "працює лише тоді, коли викликає довіру".

"НАТО не прагне війни з Росією, але ми повинні підготуватися до конфронтації, яка може тривати десятиліттями", - сказав Столтенберг.

Генсек наголосив, що найкращий захист зараз - це підтримка України та інвестиції у військовий потенціал НАТО.

"Нам потрібно швидше відновити і розширити нашу промислову базу, щоб ми могли збільшити поставки в Україну і поповнити наші власні запаси", - заявив Столтенберг.

Також генсек Альянсу пояснив, що це означає перехід до швидкого виробництва, необхідного під час конфлікту. Столтенберг закликав до прискорення виконання замовлень для європейських оборонних компаній і наголосив, що в умовах ринкової економіки виробники озброєнь потребують підписаних контрактів для нарощування виробництва.

Генсек попередив, що Путін готує економіку Росії до тривалої війни, тому Захід також повинен робити більше для власної безпеки.

Окремо Столтенберг прокоментував процеси у Конгресі США щодо пакету допомоги України. Він розраховує на схвалення пакету, адже існує "трансатлантичний розподіл тягаря" у агресивній війні РФ проти України.

НАТО про статтю Bild щодо підготовки до війни з РФ: Документ - сценарій навчань