Політика - Думки

Сенатор США Грем: Україна може стати "найкращим діловим партнером" для Заходу

Грем висловив сподівання, що цього літа із новими поставками західної зброї, Україна "перехопить військову ініціативу" на полі бою.

Після перемоги Україна може стати "найкращим діловим партнером, про якого ми лише мріяли", переконаний впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем. В інтерв'ю в неділю програмі CBSNews Face the Nation, він заявив, що Україна має запасів критично важливих мінералів на 12 трильйонів доларів. "Треба використати це для України та Заходу, а не віддавати це Путіну та Китаю... Давайте допоможемо їм перемогти у війні. Давайте знайдемо рішення для цієї війни", - сказав він.

Грем також відкинув заяву свого колеги сенатора-республіканця Томмі Табервіля про те, що Путін не хоче захоплювати Україну, а хоче переконатись, що ракети США не націлені на Москву. Табервіль, переконаний Грем, не представляє погляди партії. Грем також закликав міжнародну спільноту не повторювати помилок історії, коли світ зволікав із протистоянням Гітлеру, і діяти рішуче в протистоянні Путіну.

"Це найнебезпечніші часи з 30-х років. Не повторюйте помилки 30-х. Сенатор Табервіль каже віддати Путіну що він хоче. Ми зробили це в 30-х. Це не спрацювало".

Ліндсі також розкрив деталі своєї зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським минулого тижня в Європі. Він вказав, що Зеленський закликав конфіскувати на користь Україні заморожені на Заході російські державні активи, а також з ентузіазмом сприйняв ідею включити Росію до переліку держав-спонсорок тероризму. "Коли я запропонував йому це, він засяяв, як новорічна ялинка", - сказав Грем про обговорення включення Росії до переліку держав-спонсорок тероризму із Зеленським. Такий крок стане "великим ударом для Росії", вважає Грем.