Політика - Думки

Польща планує запровадити особливий режим на пунктах пропуску та дорогах біля кордону з Україною

Варшава має намір взяти під особливий контроль ділянки доріг, які ведуть у бік пропускних пунктів на кордоні з Україною. Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми включимо до переліку критичної інфраструктури КПП на кордоні з Україною та прилеглі ділянки автотрас та залізничних колій", – зазначив він.

За його словами, "це справа кількох найближчих годин".

Прем'єр також наголосив, що польська сторона продовжить переговори і з Україною, і з ЄС, щоб довести її точку зору до них. Зокрема, за його словами, 28 березня у Варшаві відбудеться спільне засідання урядів Польщі та України.

При цьому Туск додав, що потреби у його зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським для врегулювання ситуації на кордоні немає.

Як повідомлялося, напередодні президент Володимир Зеленський оприлюднив відеозвернення із закликом до польського уряду провести зустріч для вирішення проблеми біля держкордону.

Протести фермерів: Зеленський хоче якнайшвидше зустрітися на кордоні з польськими лідерами

"Я хочу звернутися до уряду Польщі – до пана премʼєр-міністра Туска та міністрів. Я доручив нашому уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні між нашими державами. Глава уряду України, увесь наш уряд від логістики до аграрного сектора і, звичайно, міністр оборони України, бо ця блокада на кордоні, на жаль, додає загроз і для постачання зброї нашим хлопцям на фронт. І я прошу тебе, Дональде, пане премʼєр-міністре, теж приїхати до кордону", – сказав Зеленський.

Він додав, що готовий особисто взяти участь у цій зустрічі, а також закликав Єврокомісію спрямувати свого представника.