Політика - Думки

Російська військова загроза буде рушієм існування НАТО на наступні роки, вважає генерал США Каволі

Росія на роки залишиться довгостроковою загрозою для НАТО, вважає верховний командувач сил НАТО та командувач Сил США в Європі генерал Крістофер Каволі.

"Вважаю, що Росія становитиме довгострокову загрозу для Альянсу і створюватиме для нас проблеми на наступні роки", - сказав Каволі у своєму виступі на події в американському аналітичному центрі "Атлантична рада" 17 травня. Ця військова загроза і її політичні, економічні та соціальні наслідки "будуть рушієм існування НАТО та питань для глобальної безпеки на багато наступних років", додає генерал.

Москва втілюватиме свої плани з розширення війська, каже генерал і вказує, що Росія вже розбудовує військово-промисловий комплекс та залучає людський ресурс з цією метою. Російське військо буде великим і розташовуватись поблизу західних кордонів та на території пов'язаних країн, можливо, на кордоні з НАТО, передбачає генерал.

Генерал також не очікує зміни стилю влади в Росії. В наступні роки Росією керуватимуть ті сам люди або люди з подібними поглядами.

Напередодні Каволі прокоментував просування росіян на Харківщині. Відповідаючи на питання журналістів в Брюсселі 16 травня, він заявив що росіянам не вистачає потужності, щоб досягти стратегічного прориву на Харківщині.

"Росіяни не мають необхідної кількості, щоб досягнути стратегічного прориву ... Більше того, вони не мають вмінь та спроможностей, щоб це зробити, щоб діяти в необхідному масштабі, щоб використати будь-який прорив для стратегічної переваги", - сказав Каволі.

Каволі висловив впевненість, що Збройні сили Україні "втримають оборону", але визнав, що росіяни проводять певне просування, однак і мають певні втрати.

Україні варто очікувати на "істотне покращення" ситуації з боєприпасами вже незабаром.

Дивіться також: “Росіяни не мають необхідних сил, щоб досягнути стратегічного прориву”, – верховний командувач сил НАТО в Європі Крістофер Каволі. Відео