Політика - Думки

Гаванський синдром є інструментом Росії близько 40 років - Институт Роберта Лансинга (RLI)

Конфлікт між ФСБ та ГРУ в Росії розкрив залученість військової розвідки до Гаванського синдрому.

Розслідування, опубліковане The Insider, встановило, що підрозділ 29155, відповідальний за атаки з використанням нервово-паралітичної речовини «Новичок» у Солсбері, також був замішаний в атаках, які викликають Гаванський синдром. Це підтвердило висновки аналітиків RLI щодо залучення Росії до Гаванського синдрому, зроблених у січні 2022 року на основі вивчення архівів ЦРУ.

Аналітики впевнені, що Гаванський синдром є результатом ворожого впливу, розробленого в Росії, який використовується проти американських дипломатів і громадян з 1980-х років.

З початком поширення інформації про Гаванський синдром у 2016 році, аналітики дізналися, що персонал посольства США в Москві першим повідомив про симптоми ще у 1980-х роках. CBS News знову обговорила тему загадкового захворювання у квітні 2024 року та повідомила, що джерела в уряді США також вважають, що за ним стоять російські спецслужби.

Проте оцінка Управління директора національної розвідки, яка стверджує, що Гаванський синдром малоймовірно викликаний ворожою іноземною силою, викликала в нас здивування.

Аналітики вважають, що це пов'язано з небажанням розпочинати конфронтацію з Москвою, оскільки атака на дипломатичний персонал США є актом агресії, який вимагає відповіді. Державний департамент ігнорував участь Росії, щоби не виплачувати компенсації дипломатам.

Директор ЦРУ визнав 2021 року, що Росія могла стояти за Гаванським синдромом. Опубліковане розслідування The Insider підтвердило участь Кремля в атаках та розкрило людей, які здійснювали ці атаки. RLI вважає, що це розслідування стало відповіддю на політичну атаку на міністра оборони Сергія Шойгу, і викликало серйозну внутрішню кризу в уряді.

Джерело - Институт Роберта Лансинга (RLI)

Читати також: Серед перших жертв "гаванського синдрому" могли бути офіцери ЦРУ, які працювали в Україні під час Революції гідності. Слухання в Конгресі