Політика - Думки

Президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом США Джо Байденом у Єлисейському палаці в Парижі, Франція, 8 червня 2024 року. REUTERS/Sarah Meyssonnier

"Путін не збирається зупинятися на Україні, – сказав Байден, – Вся Європа опиниться під загрозою, ми не допустимо цього".

Президент Джо Байден і президент Франції Еммануель Макрон запевнили у твердій підтримці допомозі Україні під час пресконференції у суботу в Парижі напередодні самітів G7 та НАТО, що мають відбутися протягом наступних кількох тижнів. Президент Байден у суботу пообіцяв, що Вашингтон «міцно підтримуватиме» Україну, а Макрон подякував Байдену за те, що США відіграють «важливу роль» у допомозі Україні, яка бореться проти російського вторгнення.

"Сполучені Штати міцно стоять поруч з Україною. Ми не підемо, повторюю це ще раз", – сказав Байден разом з Макроном після переговорів у Єлисейському палаці.

"Путін не збирається зупинятися на Україні, – сказав Байден, – Вся Європа опиниться під загрозою, ми не допустимо цього".

Президент Макрон наголосив на єдності зі США за часів Байдена та висловив вдячність за підхід свого колеги до Європи.

"Я дякую вам, пане президенте, за те, що ви є президентом світової потуги номер один, але робите це з лояльністю партнера, який любить і поважає європейців", – сказав він.

Байден перебуває у Франції з середи з державним візитом і взяв участь у пам’ятних заходах з нагоди 80-ї річниці висадки на півночі Франції за участю американських, британських, канадських та інших іноземних військ, яка змінила хід Другої світової війни.

Байден і Макрон зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським у Парижі в п’ятницю, бажаючи продемонструвати свою постійну підтримку боротьбі українців перед самітами G7 і НАТО, коментують оглядачі.

У своїй промові напередодні та після зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським, Байден порівняв боротьбу проти агресії президента Росії Володимира Путіна з опором світу нацистській Німеччині на чолі з її лідером Адольфом Гітлером.

Після власних переговорів із Зеленським у Парижі в п’ятницю ввечері Макрон заявив, що хоче «завершити» створення коаліції військових інструкторів для навчання українських військ найближчими днями.

Він також розкритикував тих, кого він назвав «табором пацифістів» і «духом поразки» у боротьбі України проти Росії, пообіцявши, що український опір не закінчиться капітуляцією.

Макрон запропонував союзникам відправити війська в Україну для навчання українських військових і відмовляється виключати, як це зробили інші союзники.

Як повідомляє видання Politico, Макрон сподівався оголосити цього тижня під час святкування Дня Д, що Франція просувається у своєму плані відправити в Україну до кількох сотень солдатів для підготовки груп з розмінування та бригади озброєних машин.

Але цей план, каже видання, схоже, натрапив на перешкоду, ускладнену погрозами помсти з боку Росії та політикою виборів до Європейського парламенту цього тижня.

За словами кількох французьких чиновників, на яких посилається Politico, Макрон все ще веде дискусії щодо керівництва коаліцією країн, які можуть надіслати інструкторів в Україну. А під час пресконференції з Зеленським у п’ятницю ввечері він сказав, що інші країни НАТО вже погодилися приєднатися до коаліції, і що він планує завершити цей проєкт «найближчими днями».

Тим часом Байден, як пише Politico, прагне підтримки Макрона в залученні конфіскованих російських активів для додаткової допомоги Україні.

Видання зауважує, що Франція на нинішній момент залишалася єдиною стороною серед союзників G7, хто не підтримав план США надати Україні позику в 50 мільярдів доларів, яка може бути погашена з відсотками з конфіскованих активів.

Під час зустрічі минулого тижня з Александром Де Кроо, прем’єр-міністром Бельгії, де заморожена основна частина з російських активів на 300 мільярдів доларів, Байден обговорив практичні аспекти плану і ЄС дав своє початкове схвалення.

Помічники Байдена, за словами видання, оптимістично налаштовані, що їм вдасться переконати Макрона до саміту G7 наступного тижня на півдні Італії.

У повідомленні використано інформацію агентств Reuters, AFP.