Політика - В Україні

У Кабміні назвали відставку Найєма спробою уникнути важливого звіту

Голову Агентства відновлення не пустили на конференцію в Берлін, бо у нього в Києві був запланований звіт щодо пасивного захисту енергооб'єктів.

Кабінет міністрів розцінює відставку голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма як спробу уникнути важливого звіту щодо пасивного захисту об'єктів енергетики. Про це розказав співрозмовник LIGA.net.

З його слів, прем'єр-міністр Денис Шмигаль не поїхав на конференцію з відновлення України у Берліні, тому що потрібно готувати інфраструктуру та енергосистеми до зими.

На 12 червня в уряді була запланована нарада щодо виконання Агентством відновлення робіт з облаштування інженерно-технічного захисту другого рівня на об'єктах критичної інфраструктури та енергетики. Там мав бути заслуханий звіт агентства, і нібито саме тому прем'єр-міністр не погодив відрядження Найєма.

У неділю, 9 червня, в окремих засобах масової інформації з'явилася фотографія листа Шмигаля, в якій він повідомляє Найєму про відмову. За словами співрозмовника LIGA.net, вона була обрізана.

Внизу відрізали приписку: "Прошу підготувати звіти й аналіз завершення об'єктів II рівня захисту, а також пілотних проєктів з відновлення".

Внизу відрізали приписку

Тому заяви Найєма в уряді вважають "спробою уникнути звіту з важливих сьогодні питань".

Делегацію Кабінету міністрів на конференції в Берліні за відсутності Шмигаля очолить перша віцепрем'єрка Юлія Свириденко.