Політика - У Світі

Вибори до Європарламенту: попередні дані свідчать про послаблення позицій партії Орбана

Представники виборчої комісії повідомили про рекордно високу явку в Угорщині: понад 57 відсотків зареєстрованих виборців проголосували на 10 199 виборчих дільницях.

Угорці 10 червня очікують остаточний результатів виборів до Європейського парламенту і муніципальних виборів у той час, як попередні дані показали ознаки послаблення позицій авторитарного прем’єр-міністра Віктора Орбана і його правої партії «Фідес».

Згідно з першими результатами, «Фідес» і її союзники отримали 44,2 відсотка голосів у Європейському парламенті, а опозиційна, нещодавно створена правоцентристська партія Петера Мадяра «Тиса» посіла друге місце, набравши 30 відсотків – результат, який у разі підтвердження буде набагато вищим, ніж припускали передвиборчі опитування.

Водночас Орбан вже привітав перемогу своєї партії після голосування.

«Сьогодні ми перемогли стару опозицію, нову опозицію. І незалежно від того, як опозиція буде називатися наступного разу, ми будемо перемагати її знову і знову», – сказав Орбан, якого цитує агентство AP.

Представники виборчої комісії повідомили про рекордно високу явку в Угорщині: понад 57 відсотків зареєстрованих виборців проголосували на 10 199 виборчих дільницях.

Партія «Фідес» зіткнулася з одним із найсерйозніших викликів від моменту приходу до влади, в той час, як Мадяр, юрист і колишній соратник Орбана, отримує дедалі більше прихильників після того, як цього року став популярним критиком уряду Орбана.

Після закриття виборчих дільниць 43-річний Мадяр сказав прихильникам, що сильний результат його партії знаменує «кінець цілої ери. Сьогодні майбутнє почалося в Угорщині».

Мадяр, засновник нової партії «Повага і свобода» («Тиса»), написав у Facebook, що партія впевнена, що досягла «історичного» результату, навіть якщо цього разу вона не перемогла.

«Ми побачимо історичних осіб, які дадуть дуже хорошу основу для того, щоб крок за кроком, цеглинка за цеглинкою, повертати нашу батьківщину на наступних парламентських виборах», – сказав він.

Партія Орбана «Фідес» не пов’язана з жодною групою в Європейському парламенті, але вона сподівалася отримати перемогу на виборах завдяки зростанню ультраправих настроїв на всьому континенті. За попередніми прогнозами, після голосування кількість ультраправих законодавців у Європарламенті різко зросла. Проте, за прогнозами, «Фідес» отримає 11 місць, а не 13.

Партія Мадяра представляла себе як більш центристську альтернативу неліберальному популізму Орбана і, ймовірно, отримає близько семи місць у законодавчому органі ЄС.

Мадяр заявив, що приєднається до правоцентристської Європейської народної партії (ЄНП), яка має стати найбільшою групою в Європейському парламенті.

Орбан викликав невдоволення багатьох лідерів Європейського союзу своєю авторитарною політикою, незгодою з наданням допомоги Україні й близькими зв’язками із президентом Росії Володимиром Путіним.