Політика - У Світі

США не заохочують Україну завдавати ударів по цілях всередині Росії американською зброєю, але вважають, що Київ сам має вирішити, "як вести цю війну".

Про це на пресконференції в Києві заявив держсекретар США Ентоні Блінкен. На питання журналістів, чи дозволять США Києву завдати ударів по території Росії американською зброєю, держсекретар прямо не відповів, але зауважив: "Ми не робимо можливим і не заохочуємо удари за межами України, але врешті-решт Україна повинна сама ухвалити рішення щодо того, як вона збирається вести цю війну".

"Ми чітко визначили нашу політику, але це рішення - за Україною. Ми забезпечимо, щоб Україна мала зброю, необхідну для успіху на полі бою", - сказав держсекретар США.

Протягом останніх кількох тижнів регулярно з'являються повідомлення про ракетні та безпілотні удари по Росії, офіційно Україна не бере відповідальності за ці напади.

Як раніше повідомлялося, американський Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що російський наступ на Харківщину значною мірою є наслідком політики Заходу з обмеження використання українськими силами наданої партнерами зброї для ударів по законних військових цілях на території Росії.

ISW пов'язує наступ Росії на Харківщині з обмеженням на використання західної зброї для ударів по РФ