Політика - У Світі

США та Польща створюють групу для підтримки України в інформаційному просторі проти Росії

Кремль відкидає звинувачення в поширенні дезінформації, натомість звинувачує Захід в "інформаційному тероризмі".

Сполучені Штати та Польща створюють групу для допомоги Україні у боротьбі з російською дезінформацією, повідомив 10 червня Глобальний центр взаємодії (Global Engagement Center) Державного департаменту США. Бюро Держдепу, яке працює над висвітленням дезінформації з боку ворожих, на думку США, держав, заявив, що у Варшаві була створена об'єднана Українська комунікаційна група (UCG) для "підтримання України проти агресії Росії в інформаційному просторі".

Державний департамент заявив, що нова група об’єднає союзників для "координації обміну повідомленнями, сприяння точному звітуванню про повномасштабне вторгнення Росії, посилення голосів українців і викриття кремлівських маніпуляцій інформацією".

У Державному департаменті стверджували, що Кремль "неодноразово використовує брехню та маніпуляції, щоб використовувати фальшиві приводи для свого невиправданого вторгнення, приховати свої військові цілі та намагатися зруйнувати всесвітню солідарність з українським народом".

Кремль відкидає звинувачення в поширенні дезінформації, натомість звинувачує Захід в "інформаційному тероризмі".

Як пише Associated Press, польські чиновники заявляють, що Польща також стала об'єктом диверсій та інших підривних заходів з боку російських спецслужб.

До написання матеріалу долучився кореспондент Голосу Америки Олексій Коваленко. Також використано інформацію з Associated Press.