Політика - У Світі

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон виключив розміщення ядерної зброї в своїй країні в мирний час, але допустив таку можливість у випадку війни

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон допустив, що Швеція може розмістити у себе ядерну зброю НАТО, для того, щоб захистити себе у випадку війни.

Він виключив таку можливість у мирний час. "У ситуації війни, це абсолютно інше питання. Це цілком залежатиме від того, що трапиться, - наводить Newsweek слова Крістерссона шведському виданню P1 Morgon. - В абсолютно найгіршому сценарії, демократичні країни в нашій частині світу повинні будуть захищатись від країн, які можуть погрожувати нам ядерною зброєю".

Минулого місяця лідер ще однієї країни НАТО - Польщі - Анджей Дуда заявив, що його країна "готова" розмістити ядерну зброю на своїй території, якщо НАТО вирішить посилити свій східний фланг.

Він зауважив, що Росія розміщує ядерну зброю в Білорусі та дедалі більше посилює військову присутність у Калінінградській області, своєму анклаві між Польщею та Литвою. У заяві Дуда назвав цю область за її прусською назвою часів до Другої світової війни – Кенігсберг.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року російські посадовці неодноразово робили завуальовані ядерні погрози на адресу Заходу.

США наразі не бачать ознак ймовірного використання Росією ядерної зброї на території України, заявив 7 травня речник Державного департаменту США Метью Міллер.

"Російська ядерна риторика була безрозсудною та безвідповідальною протягом усього конфлікту. Попри все ми не бачили жодних підстав для коригування нашої власної ядерної позиції у відповідь на ці заяви, а також - жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні", - заявив Міллер журналістам під час брифінгу в понеділок.