Політика - У Світі

Виконувач обов'язків помічника держсекретаря США з політичних питань Джон Басс під час пресконференції на Михайлівській площі у Києві 21 червня. Фото: Anatolii Stepanov/AFP

Подальшу підтримку України та пріоритети на саміті НАТО обговорить у понеділок у Брюсселі виконувач обов'язків помічника держсекретаря США з політичних питань Джон Басс.

Як повідомляє Державний департамент США, представник Держдепу у Брюсселі проведе зустрічі з колегами з ЄС, НАТО та уряду Бельгії. Серед інших тем обговорення - використання прибутків від заморожених на Заході російських суверенних активів, необхідність звільнення заручників угрупованням ХАМАС, потенційна угода про припинення вогню в Газі.

Виконувач обов'язків помічника Держсекретаря США перебуває у Вісбадені, Німеччина, де зустрічається із персоналом командування Групи сприяння безпеці в Україні.

Перед цим помічник Блінкена Басс відвідав Київ, де провів зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, главою МЗС України Дмитром Кулебою, міністром оборони Рустемом Умєровим, міністром стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним, а також із депутатами та активістами громадянського суспільства.

За повідомленням Державного департаменту, у Києві Джон Басс порушив питання того, яка робота нині виконується, щоб прискорити відновлення України, також обговорив безпекові та економічні питання.