Політика - У Світі

Польща просить Німеччину, Грецію та Фінляндію допомогти їй захистити кордон з Білоруссю

Щоб захистити кордон з Білоруссю, Польща звернулась за допомогою до прикордонників Греції, Фінляндії, Німеччини.

Про це повідомляє видання Reuters із посиланням на високопосадовця уряду Польщі. Потреба у посиленому патрулюванні кордону загострилась через масову міграцію через Білорусь до ЄС. "Це країни, які мають великий досвід з охорони кордону. Особливо, наприклад, досвід Греції може бути дуже корисним", - заявив високопосадовець.

Країни Заходу звинувачують білоруську владу у навмисному використанні мігрантів у “гібридній війні” з Заходом, мовляв, уряд у Мінську привозить мігрантів з неєвропейських країн до кордону з Польщею.

За даними агенції Європейський союз Frontex, кількість людей, які намагаються перетнути територію ЄС уздовж східного кордону, зросла майже вдвічі за перші 5 місяців 2024 року.

Останнім часом низка європейських країн посилили захист своїх кордонів, щоб уникнути нелегальних мігрантів з Білорусі та Росії.

Греція розширює огорожу на кордоні з Туреччиною, Фінляндія намагається перекрити новий шлях мігрантів, які через Росію потрапляють до Європи, розгорнувши більше прикордонних патрулів, дронів і електронних детекторів, а також зводить паркани.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Каміш 4 липня заявив, що серед мігрантів, які прибувають з Білорусі, можуть бути люди, навчені нападати на польських солдатів.

Польща має намір порушити питання захисту кордонів з Білоруссю на саміті НАТО наступного тижня у Вашингтоні.

У травні цього року міністр оборони Польщі оприлюднив план посилення захисту кордону з Росією та Білоруссю.

Програму захисту, яку назвали Shield-East, планують завершити у 2028 році. Вона має на меті захистити Польщу від ворожих дій через кордон, зокрема, навмисне підштовхування мігрантів з Білорусі до європейського кордону у Польщі.

Програма передбачає використання дронів та зведення укріплень уздовж близько 700 кілометрів кордону з російським Калінінградом та Білоруссю.