Політика - У Світі

Урсула фон дер Ляєн вважає, що у неї є шанс на повторний термін, якщо центристські партії та союзники у Європарламенті проголосують за її підтримку.

Наслідки виборів Європейського парламенту не означають негайної зміни влади у ЄС, але парламент буде затверджувати низку ключових посадовців.

Результати виборів 720 депутатів Європейського парламенту в 27 країнах Європейського Союзу назагал підтвердили зростання підтримки правих і крайніх правих сил, але центристи переважно зберегли позиції. Гучна прихильниця підтримки України, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, назвала результати перемогою і вона зберігає надію, що в Європарламенті збереться досить голосів для її затвердження на другий термін.

Урсула фон дер Ляєн заявила: "Центр тримається. Але також правда, що крайні праві і ліві здобули більше підтримки, а тому результат означає більшу відповідальність на центристських партіях”.

Наслідки виборів Європейського парламенту не означають негайної зміни влади у ЄС, але парламент буде затверджувати низку ключових посадовців.

Вибори також вказують на розклад політичних сил в окремих країнах і відображають загальні настрої виборців у Європі.

“Моя мета - далі працювати на цьому шляху з тими, хто проєвропейський, проукраїнський і за верховенство закону. Завтра знову починається робота”, - сказала Урсула фон дер Ляєн.

Французький політичний шок

У Франції опозиційні крайні праві отримали такі високі результати, що підштовхнули французького президента Еммануеля Макрона розпустити нижню палату парламенту оголосити дострокові парламентські вибори.

Французька партія Національне об’єднання, провідною представницею якої є Марін ле Пен, здобула на євровиборах майже вдвічі більше голосів, ніж партійне об’єднання Макрона.

“Це рішення серйозне і важке. Але понад усе це крок впевненості - впевненості у вас, мої співгромадяни, в здатність французького народу зробити найкращий вибір для себе і для наступних поколінь, впевненості в нашій демократії, щоб дати голос незалежним людям. Ніщо не може бути більш республіканським. Це краще, ніж інші рішення, або хиткі розв'язання. Настала пора необхідного прояснення”, - заявив Макрон.

Праві святкують в Німеччині й Італії

В Німеччині, найбільшій крайні ЄС, три партії урядової коаліції на чолі з канцлером Олафом Шольцом зазнали втрат на тлі помітних успіхів крайньої правої партії ФдН у східній частині країни.

Але найбільше німецьких голосів - приблизно 30% отримав опозиційний консервативний партійний блок Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз.

В Італії більшість здобула крайня права партія Брати Італії прем'єр-міністрки Джоржі Мелоні.

В сусідів України крайні поступилися

В Польщі перемогу на євровиборах святкує центристська урядова коаліція на чолі з прем’єр-міністром Дональдом Туском.

В Словаччині популістську партію Смер Роберта Фіцо потіснили опозиційні сили.

В Угорщині партія Фідес прем’єр-міністра Віктора Орбана отримала найбільше - 44% голосів, але також досить потужно показала себе суперницька опозиційна нова партія Тиса - 30%.

Дивіться також: Вибори до Європарламенту: деталі з виборчої дільниці у Польщі. Відео