Актуальне

Думки

Ексглава МЗС переконаний, що в безпекових угодах від союзників не вистачає розуміння, що саме потрібно Україні. Міністр закордонних справ у...

У Світі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг "наїхав" на США, присоромивши американців через низький рівень допомоги Україні. Йдеться про допомогу, яку...

Думки

Альянс не може розраховувати на те, що Америка на чолі з Трампом приєднається до нього у відсічі Путіну, або на те, що Америка на чолі з Байденом...

Політика - У Світі

Орбан: Україна на мапі там, де вона є – країна має стати буферною зоною між РФ та Європою

Угорський прем'єр вважає, що Росія "ніколи не прийме на своєму порозі такого члена ЄС і НАТО, як Україна".

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що найкращий варіант для України — стати буферною зоною між Росією та Європою. Інакше, вважає він, Росія "нападатиме знову і знову". Водночас він не згодний, що Україна захистить Європу. 

Про це він заявив у розмові з колишнім канцлером Австрії Вольфгангом Шюсселем під час заходу European Voices, цитує Telex.

"Подобається це вам чи ні, подобається це українцям чи ні, але Україна є на мапі там, де вона є. Найкращою перспективою для неї було б бути буферною зоною між Росією і Заходом – звичайно, з гарантіями безпеки", – заявив угорський прем'єр і наголосив, що "якщо це не вдасться – Україна втратить свої землі".

"Росіяни знищуватимуть Україну знову і знову, і знову, і знову, і знову. Росія ніколи не прийме на своєму порозі такого члена ЄС і НАТО як Україна. Ніколи", – сказав він.

Орбан не згоден із тим, що Україна захистить Європу, оскільки "це не забезпечить нам, європейцям, додаткової безпеки, оскільки більшість із нас вже є членами НАТО, яке набагато сильніше за Росію. Немає ніякої небезпеки, що Росія нападе на члена НАТО".

За словами прем'єр-міністра Угорщини, Росія ніколи не прийме Україну як партнера щодо переговорів, тільки США і, можливо, Європейський Союз, "якщо ми будемо розумними".

"Найбільша небезпека для Європи – якщо угода про структуру безпеки на нашому континенті буде досягнута між Росією і Америкою, через голову Європи", – зазначив він.