Політика - У Світі

Міноборони ФРН запросило 3,8 млрд євро на підтримку України

Міністерство оборони Німеччини оголосило про потребу в додаткових 3,8 млрд євро на військову підтримку України.

Про це у неділю, 19 травня, повідомляє газета Bild am Sonntag із посиланням на джерела в уряді ФРН. Виділені урядом цього року 7,1 мільярда євро практично повністю розплановані, а на закупівлю нових партій зброї для Києва залишилося лише 300 мільйонів євро, зазначає видання. Запит на виділення додаткових коштів на підтримку України має бути поданий на затвердження у парламенті у червні.

Як пише видання, міністерство фінансів ФРН неофіційно схвалило запит міноборони.

"Німеччина не повинна зазнати невдачі у зміцненні оборони України. Якщо можливо, ми маємо поставити додаткову зброю цього року", - наводить газета слова неназваного джерела у мінфіні.

Газета також повідомляє, що 2025 року міноборони ФРН може запросити в уряду рекордну суму у розмірі 15 мільярдів євро на допомогу Києву.

Шольц: Німеччина підтримуватиме Україну "стільки, скільки необхідно"

За даними міноборони ФРН, з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну до 2024 року Німеччина надала Києву військову допомогу на шість мільярдів євро. Федеральний канцлер Олаф Шольц (Olaf Scholz) 13 травня заявив, що у 2024 році військова допомога Києву від Берліна становитиме понад сім мільярдів євро, що є найбільшим внеском у Європі. Після зустрічі з прем'єр-міністрами Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та Ісландії Шольц зазначив, що Німеччина та країни Північної Європи підтримуватимуть Україну "стільки, скільки потрібно".