Актуальне

У Світі

Чехія хоче організувати групу країн для допомоги у фінансуванні поставок Україні боєприпасів, необхідних для відбиття вторгнення Росії. Як...

Думки

Видання зазначає, що на США припадає найбільша частина витрат на оборону серед усіх країн НАТО – близько 70% у 2022 році. Європейські країни-члени...

Політикум

Президент підписав указ 8 лютого. Президент Володимир Зеленський присвоїм начальнику Головного управління розвідки Кирилу Буданову звання Героя...

Політика - У Світі

Європарламент пропонує схвалити "план перемоги України": що він передбачає

Європейський Союз робить недостатньо для підтримки України і має збільшити свою фінансову, військову і гуманітарну допомогу Києву, щоб забезпечити поразку Росії у її війні проти України.

Про це під час дебатів у Європарламенті  заявили члени всіх впливових політичних груп, повідомляє DW.

Зазначається, що парламентарії запропонували виділяти чверть відсотка національного ВВП кожної країни-члена ЄС на військову допомогу Києву і укласти "план перемоги України".

За словами голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляйєн, у березні кількість боєприпасів 155-міліметрового калібру, переданих Україні, сягне 500 тисяч із обіцяного мільйону, втім, цієї допомоги недостатньо.

Депутати пропонують розглянути відповідну резолюцію під час сесійного засідання Європарламенту 26 лютого.

"Ми повинні не лише пришвидшити доставку боєприпасів. Ми маємо дивитися у майбутнє і розглядати оборонні спроможності України як власні. ... Це допоможе не лише покривати оборонні потреби України, а й сприятиме спільному плануванню між нашими військовими", - зазначила фон дер Ляйєн.

Вона також підкреслила, що "Європа буде поруч з Україною протягом кожного дня цієї війни і кожного дня після неї".

Видання додає, що резолюція під назвою "Необхідність непохитної підтримки ЄС для України після двох років агресивної війни Росії проти України" буде винесена на голосування під час сесійного засідання Європарламенту 26 лютого.