Думки експертів

Винищувачі F-16 можуть не допомогти: Жданов насторожив заявою

Україна потребує допомоги від Заходу, пояснив експерт.

Американські винищувачі F-16 могли б істотно вплинути на хід бойових дій в Україні, але за відсутності необхідного озброєння у сухопутних військ їхня поява зіграє роль тільки для оборонної стратегії.

"Літаки без танків перемогти нам не допоможуть", - заявив військовий експерт Олег Жданов, передає "Телеграф".

На його думку, якщо найближчим часом на Заході не почнуть нарощувати темпи і обсяги військової допомоги Україні, то не виключено, що збережеться небезпечна тенденція втрати територій. Він упевнений, що дефіцит техніки у ЗСУ обумовлений не фізичною неспроможністю партнерів передати її, а відсутністю політичної волі.

"У США на складах стоять 4 тисячі танків Abrams. Що заважає президенту без всяких фінансувань і зміни законів дати розпорядження Про передачу їх Україні? Відповідні механізми існують", - заявив Жданов.

Труднощі з озброєнням виникають і у Росії. Як зазначив експерт, в РФ спостерігається стагнація військово-промислового комплексу, а в найближчі місяці фахівці очікують початок рецесії.

"Вони вже зараз відновлюють танки Т-55 і все йде до того, що ми побачимо на полі бою Т-34. Спостерігається тенденція до зниження якості, погіршення тактико-технічних характеристик техніки і озброєння", - сказав Жданов.

Коли Україна отримає перші F-16 - що повідомлялося

Нагадаємо, міністр закордонних справ Нідерландів Ханке Брейнс Слот заявила, що винищувачі F-16 будуть передані Україні в 2024 році:

"Ми дуже наполегливо працюємо над тим, щоб зробити можливим постачання літаків F-16 в Україну... Ми робимо все можливе, щоб доставити їх якомога швидше, але у нас є деякі умови, які ще належить виконати. І це має відбутися в 2024 році, і чим раніше, тим краще. Я не називаю конкретні часові рамки на даний момент, але ви можете бути впевнені, що ми робимо все можливе, щоб прискорити процес".

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У НІдерландах розповіли, коли Україна отримає перші винищувачі F-16