Думки експертів

Скільки Су-57 лишилось у Росії: авіаексперт назвав число

За його інформацією, Су-57 росіяни почали розробляти 18-20 років тому, тобто дуже давно.

Літак Су-57 є досить небезпечним для українців, хоча й має багато недоробок, підкреслив експерт. У Росіян є близько десятка винищувачів Су-57, виробляти нові вони не можуть через санкції.  Про це розповів авіаційний експерт і аналітик Костянтин Криволап в ефірі "Київ 24". За його словами, ці літаки є досить небезпечними для нас, хоча й мають багато відмов та недоробок.

"У ланцюгу росавіації він займає найвищу позицію. Він найсучасніший, найкращий з Су. Це найкраща реінкарнація Су-27. Хоч я й люблю казати, що це не 5-те покоління, який він недолугий, але він дійсно дуже небезпечний літак. Він і наші літаки атакував, і там є в нас втрати. Він, серед всього, що літає зараз над Україною, - самий найменш помітний для радіолокаторів літак", - сказав Криволап.

На його думку, коли було ураження у квітні Трипільської ТЕЦ, то це була саме робота ворожого Су-57. "Хоча таких повідомлень ніде не було, але невідомо звідки взялись ці ракети Х-69. Коли йшла атака "Шахедами", крилатими ракетами, вони на маленьких висотах підійшли і не поміченими вдарили по Трипільській ТЕЦ. Patriot їх не засікав, тому що Patriot дивився вгору, намагався перехопити "Кинджали". Тоді була атака ще й "Кинджалами". Тому це дуже небезпечний літак", - пояснив експерт.

За його інформацією, Су-57 росіяни почали розробляти 18-20 років тому, тобто дуже давно. Програму розробки цих літаків спочатку фінансували індуси. "Але у 2018 році один з цих літачків дуже класно запалав прямо на аеродромі при демонстраційних польотах. І індуси ще трохи подумали і сказали: ні, цей літак нам не годиться, він не 5-го покоління…", - розповів Криволап.

Він зазначив, що після цього росіяни зробили ще 8 літаків, і якась кількість прототипів залишалась для випробувань.

"Тобто загальна кількість десь на рівні 10-11. Ну а тепер вже "мінус один". Ну і росіяни не можуть налагодити їх серійне виробництво, нема комплектації. Кажуть, що в нас великі проблеми з санкціями у зв’язку з тим, що не вистачає радіотехнічної частини, високоякісних плат, моніторів. Поставили там щось китайське, але воно не дуже, пілоти жалілися, що дуже погано щось видно", - зауважив Криволап.

За його словами, на аеродромі Ахтубінську раніше був Науково-дослідний випробувальний центр і в ньому доводилась до кінця робота над авіарозробками. Літаки Су-57 сюди перекинули з Далекого Сходу.

"В нього там є відмови. Він вже мав керувати роєм дронів, але поки робити це не може. Він повинен обмінюватись інформацією з іншими учасниками бойових подій, як аналог натівського, але це в нього не дуже вдається. Але все одно він досить небезпечний. І карма його догнала, бо він вражав наші літаки, в тому числі", - підкреслив Криволап.