Думки експертів

Путін впевнений у перемозі Росії у війні – ISW

В ISW звернули увагу на той факт, що «замість того, щоб запропонувати свій типовий удаваний інтерес до таких переговорів, Путін відкинув будь-який переговорний процес щодо припинення вогню».

Заперечення російським президентом Володимиром Путіним будь-яких мирних переговорів з Україною, свідчить про його «впевненість у перемозі Росії шляхом повзучої окупації, виснаження ЗСУ і припинення допомоги Заходу», йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW). У звіті аналізуються заяви президента РФ, які він виголосив під час саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у четвер, 4 липня.

Зокрема, Путін відкинув участь Росії в будь-яких «значущих переговорах» щодо угоди про припинення вогню. Натомість він вимагав «незворотної демілітаризації» України, як передумови для «будь-якої угоди про припинення вогню». Таким чином, на думку аналітиків, «Путін вимагає від України фактичної капітуляції перед будь-яким припиненням вогню».

В ISW звернули увагу на той факт, що «замість того, аби запропонувати свій типовий удаваний інтерес до таких переговорів, Путін відкинув будь-який переговорний процес щодо припинення вогню».

«Путін неодноразово позиціонував Захід, як свого передбачуваного партнера в переговорах щодо угоди про припинення вогню, щоб спонукати Захід до поступок щодо українського суверенітету. Натомість Путін відкинув усі сторони-посередники, як можливих посередників в укладанні угоди між Україною і Росією», – йдеться у звіті.

Крім того, зазначають в ISW, «Путін відкинув Верховну Раду як можливу контактну особу для переговорів, хоча раніше стверджував, що вона є єдиним легітимним українським органом, з яким Росія може вести переговори».

Аналітики звернули увагу на те, що «Путін назвав усі українські органи влади нелегітимними або непридатними для переговорів, а також відкинув ідею участі третіх сторін у переговорах, фактично відкинувши будь-який реалістичний процес повноцінних переговорів щодо угоди про припинення вогню». Натомість, йдеться у звіті, він наголосив на своїй вимозі до України щодо припинення вогню.

Зазначається, що таким чином Путін вимагає згоди України на незворотні «демілітаризаційні» заходи – він стверджує, що «Росія не може дозволити українським військовим скористатися припиненням вогню для відновлення своїх сил».

Аналітики ISW вважають, що «Путін скористається перепочинком для відновлення та розширення своїх сил і подальшої мобілізації своєї оборонно-промислової бази для майбутньої агресії, спрямованої на знищення України».

«Відмова Путіна від будь-якої угоди про припинення вогню без капітуляції України ще більше ілюструє, що він впевнений у своїй оцінці, що Росія може досягти перемоги, продовжуючи повзуче просування в Україні, припинивши підтримку країни з боку Заходу і вигравши війну на виснаження проти Збройних сил України», – йдеться у звіті ISW.

Раніше президент Росії Володимир Путін зазначав, що припинення вогню з Україною неможливе до початку переговорів та досягнення чітких домовленостей із Києвом.

У середині червня Путін заявив, що Росія готова припинити бойові дії в Україні у разі виконання кількох умов. Серед них: Україна має розпочати повне виведення військ із території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у їхніх адміністративних межах, а також офіційно заявити про відмову від планів вступу до НАТО. Крім того, Україна, на думку Путіна, має визнати статус Криму, Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей як суб’єктів РФ, а Захід – зняти санкції з Росії.

Володимир Зеленський назвав умови Путіна щодо припинення бойових дій та початку мирних переговорів «ультиматумом, якому не можна довіряти». «Це те саме, що робив Гітлер, коли говорив: «Віддайте мені частину Чехословаччини, і на цьому все скінчиться». Але ні, це брехня. Ми не повинні довіряти цим повідомленням, тому що Путін іде тим же шляхом», – говорив Зеленський.