Думки експертів

© Міноборони України

Тож протягом наступних п'яти місяців Україна займалася посиленою підготовкою.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк наголосив, що високу ймовірність початку повномасштабної війни Росії проти України представники ЗСУ відзначили восени 2021 року. 

Під час інтерв'ю виданню "Радіо Свобода" він пояснив, що причиною для таких припущень були дії ворога по всій лінії зіткнення — превентивні заходи та розвідка. 

"В Об’єднані сили я був призначений ще в липні 2021 року. Провівши аналіз, уже восени була дуже велика ймовірність, що буде повномасштабна війна. Про її масштаби було ще тяжко розуміти, але те, що вона, як мінімум, захопить територію Луганської і Донецької області – це було очевидно", – сказав він.

Павлюк наголосив, що вже тоді були ознаки того, що росіяни почнуть наступ не лише з тимчасово окупованих територій, але й із самої Росії.

"Протягом п'яти місяців ми готувалися до відбиття повномасштабної агресії. Уже в січні-лютому ми отримували телеграми від Головного управління розвідки, в яких передбачалося, що такий варіант можливий", – розповів генерал-лейтенант. 

Також Павлюк заявив, що на початку повномасштабної війни концентрація сил у Маріуполі Донецької області становила "десь від одного до семи-десяти" на користь ворога, тому врятувати місто було неможливо. Для прориву та успішного контрудару потрібні були три-чотири бригади, а була лише неповна одна.