Думки експертів

Без поповнення засобів ППО Україні їх вистачить лише до наступного місяця, - The New York Times

Західні офіційні особи і військові експерти попереджають, що без допомоги США каскадний колапс на фронті цілком можливий вже в цьому році.

За оцінками американських чиновників, без поповнення засобів ППО Україні їх вистачить лише до наступного місяця.

Як пише The New York Times, західні військові аналітики припускають, що 2024 рік стане роком відновлення України, і генералу Сирському доведеться з'ясувати, як найкраще використовувати солдатів для стримування російського наступу, одночасно створюючи нові та ефективні бойові сили.

"Однак перш ніж українські лідери подумають про відновлення своїх позицій, вони повинні спочатку утримати те, що у них є, а запобігання наступу Росії ускладнюється критичною нестачею солдатів і боєприпасів", - сказано в матеріалі.

Західні офіційні особи і військові експерти попереджають, що без допомоги США каскадний колапс на фронті цілком можливий вже в цьому році.

За їх словами, пройде ще як мінімум пара місяців, перш ніж відсутність відновлення допомоги надасть широкомасштабний вплив. Але без цього, додають вони, важко уявити, як Україна зможе зберегти свої нинішні позиції на полі бою.

До наступного місяця Україна може насилу проводити локальні контратаки, а до початку літа її Збройні сили можуть зіткнутися з труднощами при відбитті атак Росії, кажуть чиновники і аналітики.

Однак офіційні особи також вважають, що Росії буде складно швидко створити достатній потенціал для проведення великого наступу на сході України. Натомість російські війська, швидше за все, рухатимуться вперед незграбно, розрізнено, але з високим порогом втрат серед своїх військ.