Законодавство

Кабмін пішов на серйозну поступку щодо військового обліку українців за кордоном

Уряд дозволив ставати на військовий облік без особистого візиту до ТЦК тим українцям, які тривалий час проживають за кордоном.

Як повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук, відповідні зміни до процедури Кабмін вніс на засіданні 7 червня. "Передбачено постановку на військовий облік призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, які були зняті з військового обліку у звʼязку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, без особистого прибуття до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП)", – повідомив він.

Крім того, уряд надав право районним (міським) ТЦК та СП надсилати електронні звернення до поліції щодо порушників правил військового обліку (210 та 210-1 статті Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Ще однією новацією стало виключення з переліку документів, що підтверджують право на відстрочку від мобілізації, висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоровʼя про потребу в постійному догляді (для осіб з інвалідністю ІІ групи).

Мобілізація в Україні: останні новини

Як раніше повідомлялося, представники Міноборони та ТЦК не з'явилися на засідання створеної у Верховній Раді тимчасово-слідчої комісії щодо можливих порушень у процесі мобілізації. Як розповів нардеп Андрій Осадчук, засідання було присвячене випадку, що стосується смерті 32-річного військовозобов'язаного, якого доставили до Звягельського ТЦК у Житомирській області.

Представники Міноборони не прийшли на засідання ТСК про порушення мобілізації, - депутат

Як раніше повідомлялося, якщо військовозобов’язаний вкаже у додатку Резерв+ фейкову адресу проживання, це може мати негативні наслідки для нього. Зокрема йому можуть заблокувати банківські рахунки.