Законодавство

Є питання до оновленого законопроекту про мобілізацію через повістки, - депутат

Оновлену версію можуть розглянути вже наступного тижня.

Оновлена версія законопроекту про мобілізацію може бути розглянута на профільному комітеті вже наступного тижня, хоч там є дискусійні норми. Про це сказав народний депутат, заступник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону.

"В нас є такі плани - розглянути цей законопроект наступного тижня", - сказав він.

Нардеп уточнив, що йдеться про розгляд на засіданні комітету, куди планують запросити представників Міністерства оборони, які є авторами законопроекту, бо є питання навіть до його оновленої версії.

Він зазначив, що позитивно те, що прибрали норму про можливість мобілізації людей з інвалідністю третьої групи. Але водночас є норма про те, що можуть бути мобілізовані ті, хто опікується людьми з інвалідністю.

За його словами, також є питання щодо отримання повістки через електронні кабінети для військовозобов’язаних.

"Знову ж таки, прибрали повістки електронною поштою, але додали повістки тепер в електронному кабінеті. Чисто технічно ми хочемо почути від Міністерства оборони, як це буде виглядати, тому що не всі люди можуть чи мають доступ і до інтернету, мають смартфони. Тобто як це практично буде виглядати", - сказав Чернєв.

За його словами, є питання з приводу позбавлення, зокрема, права отримувати консульські послуги, якщо людина не стала на облік за кордоном. 

"Хочеться почути позицію Міністерства закордонних справ, по-перше, чи впораються консульські наші відділи з такими завданнями. А, по-друге, чи дійсно це дасть якісь результати, чи дійсно люди через це повернуться, а не навпаки -  ми їх втратимо назавжди", - сказав нардеп.

Чернєв зазначив, що комітету з нацбезпеки потрібно буде не багато часу для ознайомлення із законопроекту, бо попередній законопроект дуже ґрунтовно було опрацьовано, тому "пройдемося по тому, що було змінено у порівнянні з першою редакцією". "Сподіваюся, що за одне-два засідання ми пройдемо це питання, а далі вже будемо ухвалювати рішення, що рекомендувати сесійній залі - або приймати його в першому, або можливо, якщо будуть альтернативні законопроекти, доопрацювати його і зробити комітетський законопроект і виносити до сесійної зали", -  сказав нардеп. Він вважає, що на наступному тижні комітет "цей законопроект пройде", тобто буде розглянуто.