Війна в Україні

У росіян немає ресурсу для окупації Сум. Але вони здатні завдати чималого клопоту ЗСУ — експерт

⚡️ Окупанти зможуть розтягнути Сили оборони, наголошує Селезньов. Для захисників задача із зірочкою полягає в тому, аби посилити Сумщину і паралельно бути готовими до дій РФ на сході.

Військовий експерт та ексречник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов наголосив, що завдання російських військ — розтягнути українські сили, в тому числі на Сумську область. Під час ефіру на Радіо NV він розповів, що у Курській області РФ зосередила 10,5 тисяч особового складу, ще близько трьох тисяч окупантів переміщуються з Ленінградської області.

"Тобто угруповання буде дещо збільшене, — наголошує Селезньов. — Звісно, що це не та цифра, яка дозволяє ворогу почуватися впевнено і сподіватися на окупацію Сум. Але клопоту вони нашим Силам оборони можуть завдати чималого".

Він спрогнозував, якими можуть бути подальші дії росіян в напрямку Сум: активізація ДРГ та обстрілів з мінометів й артилерії, а по прикордонню — ще й з допомогою КАБів. Ці виклики дуже серйозні й Генштаб змушений буде на них реагувати. Насамперед йдеться про посилення військ, які зараз перебувають на Сумщині.

"Де взяти таку кількість ресурсів, водночас залишаючи їх для того, щоб оперативно реагувати на виклики на східному фланзі російсько-українського фронту — це задача з зірочкою", — зазначив Селезньов.

Нагадаємо, очільник ГУР МО Кирило Буданов спрогнозував, що РФ може розпочати наступ у Сумській області, додаючи, що наразі ситуація там контрольована. Виявляється, з самого початку ворог планував активізувати свої зусилля одразу в обох регіонах, а не лише на харківському напрямку. Та наразі окупанти все ще не досягли поставлених цілей у "сірій зоні" у Харківській області, що вносить корективи у їх плани щодо сумської ділянки.

Після Харківщини Росія може розпочати наступ на Сумщині – Буданов