Війна в Україні

Сирський провів зустріч із командирами підрозділів БПЛА – триває робота над масштабуванням успішного досвіду 12 хвилин тому

⚡️ Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський провів робочу зустріч за участі найуспішніших командирів бойових підрозділів БПЛА.

За його словами, продовжується робота над масштабуванням досвіду успішного застосування на фронті всіх видів БПЛА. «Провів чергову робочу зустріч за участі найуспішніших командирів бойових підрозділів БпЛА – Мадяра, Ахіллеса, Фармацевта, Флінта, Дима, Чарлі, Гуру, К-2 та інших. Деякі командири доєднались до нас онлайн у польових умовах», – написав він у телеграмі.

За його словами, безпілотні системи – одна з найдинамічніших сфер, де зміни відбуваються щодня, і Україна «не має права відставати ні на крок».

«Наше завдання – технологічно бути на крок попереду ворога як в ураженні дронами, так і в захисті від них. Але найважливішим завданням технологій та інновацій є збереження життя наших військових... Маємо чіткий план дій. Спільна робота триває», – додав Сирський.

Ця зустріч відбулася після засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якому йшлося про дрони та радіоелектронну боротьбу (РЕБ).

На початку травня Кабінет міністрів підтримав проєкт президента Володимира Зеленського про створення Сил безпілотних систем як окремого роду військ у складі Збройних сил України.

10 червня Генштаб ЗСУ повідомив про призначення Вадима Сухаревського очільником Сил безпілотних систем.

Розвідувальні й ударні безпілотники широко застосовуються в ході війни Росії проти України з обох сторін після початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року. Водночас Росія, окрім застосування на полі бою, також запускає їх по цивільній інфраструктурі України.